İzmir’e 45 milyar lira yatırım yapıldı

AK Partili Dağ, CHP’li belediyelerin iş yapmadığını iddia etti. AK Parti hükümetinin İzmir’e yaptığı devasa yatırıma dikkat çeken Dağ, “İzmir CHP’ye mahkum değil” dedi

İzmir’e 45 milyar lira yatırım yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2002 yılından bu yana iktidarda olan AK Parti hükümetinin, İzmir'e 15 yılda 45 milyar 650 milyon liralık yatırım yaptığını söyledi. AK Parti'nin söylemlerinin tüm Türkiye'yi kapsadığını belirten Dağ, "Bazı siyasi partiler, belli bölgelerde siyaset yapabiliyor biz Türkiye geneli siyaset yapıyoruz. AK Parti, Türkiye'nin mozaiği ve çimentosudur. Ülkenin dört bir yanında hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz" dedi. Ana muhalefet partisi tarafından "AK Parti'nin İzmir'e yatırım yapmadığı, cezalandırdığı" algısı oluşturulduğuna dikkati çeken Dağ, İzmir'de 20 yıldır CHP ve DSP'nin iktidar olduğunu, bu sürede onların yaptıklarından çok daha fazla iş yaptıklarını söyledi.

ŞIMARIKLIK İÇİNDELER
?
Konak Tüneneli, çevre yolu, havalimanı, barajlar gibi bir çok yatırımın İzmir'de tamamlandığının belirten AK Partili Dağ, "İzmir-İstanbul Otoyolu bitmek üzere. Bir çırpıda en az 20 kalem sayarız. Bunlar görevimiz, görevimizi yaptık. AK Parti'nin İzmir'e yaptığı yatırımın toplam değeri 45 milyar 650 milyon lira. İzmir CHP'ye mahkum değil. CHP idarecileri bir şımarıklık içinde. İzmirli hemşehrilerimiz yeri geldiğinde cezalandırmanın ne olduğunu gösterirler. 22 belediyen, bir büyükşehir belediyen var, yine açılış yapan AK Partili belediyeler" dedi. Öte yandan statlara da değinen Dağ, "Engelleme olmasa Göztepe ve Karşıyaka statları şu an tamamlanmış olacaktı. Göztepe Stadı'nda şu an olumsuz bir süreç bulunmuyor. Alsancak Stadı için belediye ruhsat vermedi. Karşıyaka Stadı'na 51 kişi itiraz etti. İtirazların tek kalemden çıkmış şekilde olduğunu gördük. Yine belediye üzerinden bir organizasyon yapıldığını görüyorum. Dava açarlarsa biz de davayı takip edeceğiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN