TFF 1. Lig’de hayal kırıklığı yarattılar

Spor Masası, TFF 1. Lig’de Ege temsilcilerinin ilk yarıdaki 17 haftalık performansını değerlendirdi

TFF 1. Lig’de hayal kırıklığı yarattılar

Ege temsilcileri Altınordu, Denizlispor, Baltok Balıkesirspor ve Grandmedical Manisaspor'un, TFF 1. Lig'de ilk yarıdaki performansını Spor Masası'na yatırdık. Onur Tungut sordu, Serhan Çifdalöz ve Lebip Timor, Ege temsilcilerinin 17 haftalık performansını değerlendirdi.

Onur: TFF 1.lig'de takımlarımız hedef şaşırttılar. Balıkesirspor Baltok'tan başlayalım.
Lebip: Rizespor'dan sonra ligin en çok gol atan takımı Bal-Kes. Ama bunun meyvelerini toplayamadılar. Play-off'a çok uzak değiller.
Serhan: Balıkesir yönetimi Can hocanın gidişini engellemeliydi. İlk yarıda istediği sonuçları alamamış olsa da takımın yaşadığı sorunlar da ortada.

Onur: Altınordu için ilk yarıda aradığını bulamadı. Neden lige damga vuramıyor?
Lebip: Altınordu, kendi sahasında oynadığı 8 maçta tam 16 puan kaybetti. Devre arası yapılacak nokta transferlerle bu yarışın içinde olurlar.
Serhan: Dışarıda topladıklarını içerde dağıttılar. Taraftar desteği yok. Ama geleceğin yıldızları parlatıyorlar, daha ne olsun.

Onur: Denizlispor bir türlü düzlüğe çıkamıyor. Neler oluyor Denizli'de ?
Lebip: Yusuf Şimşek, sezona iyi başlayamadı. Yusuf hoca ile ilk 6 haftayı tek puanla geçtiler. Reha hocamın gelmesi ile birlikte takım toparladı.

Onur: Toplam 9 puanı silinen Grandmedical Manisaspor, kümede kalmayı başarabilecek mi?
Lebip: İşleri çok zor ama Fatih Tekke gibi pes etmeyen bir hocaları var. İyi oynadıkları bir çok maçta hak ettikleri puanları alamadılar. taraftar desteği gerekiyor.
Serhan: Bir futbol kenti olan Manisa'da taraftarın takıma olan bu küskünlüğünü anlayamıyorum. Hoca ve takım inanıyor ama sanki taraftar inancını kaybetmiş. Yabancılar takımda tutulmalı.

YARIN: TFF 2. LİG?

BİZE ULAŞIN