Bale yaparak hayata tutundu

Doğuştan kas ve konuşma geriliği olan 9 yaşındaki Yiğit belediyenin ücretsiz bale kursunda sağlığına kavuştu. Yiğit, kurs sayesinde yürümeye ve konuşmaya başladı

Bale yaparak hayata tutundu

ÇEVRESİNİ DİNLEMEDİ İZMİR'DE
Dünyaya gelen 9 yaşındaki Yiğit Çetin'i 6 aylıkken sağlık ocağına götüren anne Canan Çetin, buradaki kontrollerde doktorlardan çocuğun oturmasıyla ilgili bir sorun olduğunu öğrendi. Kapsamlı tetkiklerin ardından Yiğit'in kas gelişimiyle ilgili bir sıkıntısı olduğu tespit edildi. Doktorların yaşı ilerledikçe "yürüyemez" dedi. Yiğit'in yaşı ilerledikçe konuşma geriliği de başladı. 4.5 yaşına geldiğinde yürümeyen, adım atma girişimleri hep düşmeyle sonuçlanan anne Çetin, çevresinden kendisine yöneltilen "Erkek çocuğuna tayt mı giydireceksin" söylemlerine kulak tıkayarak oğlunu Bayraklı Belediyesi'nin açtığı ücretsiz bale kursuna yazdırdı.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI YİĞİT'İ
Her gün kursa götüren ve günde 3 saat ders aldıran Anne Canan Çetin, yürüyüp konuşabilen oğlu için sevniç gözyaşları döküyor. Oğlunun yürümeye başladığını konuşmasının düzeldiğini özgüveninin arttığını ve arkadaşlarının çoğaldığını belirten anne Canan Çetin, "Arkadaşımın tavsiyesi ile oğlumu kursa yazdırdık. Kursa belli bir süre gittikten sonra doktor, 'Sen bu çocuk için ne yaptın? Ne yapmışsan çok iyi yapmışsın. Yiğit'in kasları açılmaya başladı. Baleye göndererek çok doğru bir karar vermişim" dedi. Bale öğretmeni Fikret bayram ise, "Yiğit bize ilk geldiğinde problemlemleri vardı. Yaptığımız çalışmalarla kasları gelişti. Özgüveni arttı" dedi.

BİZE ULAŞIN