Alhat, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Alhat, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Türkiye'nin güçlenerek büyüdüğünü, bu süreçte, kamuoyunun doğru ve tarafsız bir şekilde aydınlatılmasının büyük önem taşıdığını söyleyen Alhat, medya teknolojisinin hızlı gelişmesi sonucu internet gazeteciliği ve sosyal medyanın da etkinliğinin artığını vurguladı. Alhat, bu nedenle doğru ve tarafsız habercilik anlayışının her zamankinden daha önemli hale geldiğini belirtti.

Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız şekilde sürdürülmesiyle kamuoyunun haber alma hakkı arasında doğru orantılı bir ilişki olduğunu ifade eden Alhat, "Böylesine büyük sorumluluğu hakkı ile yerine getirmek için özveriyle çalışan gazetecilerimizin, bu özel günlerinde yanlarında olduğumuzu ifade ediyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Alhat, "Demokratik hayatın vazgeçilmezi, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak halkımızın gözü, kulağı olan basın çalışanlarının, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü Akhisar Ticaret Borsası adına kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN