Bilimsel sakınca neyse bize açıkla

Kocaoğlu’nun Körfez Geçiş Projesi’nin bilimsel olarak uygun olmadığını belirtmesi üzerine AK Partili Delican, “Bilimsel olarak sakıncası neyse kendisinden bunu açıklamasını istiyoruz” dedi

Bilimsel sakınca neyse bize açıkla

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2030 yılına kadar yatırımların belirlendiği Ulaşım Ana Planı'na Körfez Geçiş Projesi'ni dahil etmemesinin yankıları devam ediyor. Projenin plana dahil edilmemesinin ardından gelen tepkiler üzerine açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, projenin bilim insanları tarafından uygun bulunmadığını ve bu yüzden plana dahil etmediklerini söylemesi üzerine AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, önemli açıklamalarda bulundu. Delican, İzmir'in 2030 Ulaşım Ana Planı'nda Körfez Geçişi Projesi'nin bulunmamasını ve Kocaoğlu'nun açıklamalarını duyunca şaşırdığını ve bir anlam veremediğini belirtti.

ULAŞIM BÜYÜK SORUN
?
İzmir'in en büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğuna işaret eden Delican, hükumetin bu konuda önemli yatırımlara imza attığını vurguladı. Kentin iki yakasını birleştirecek 12,6 kilometrelik Körfez Geçişi Projesi'nin İzmirlileri mutlu edeceğini belirten Delican, "Körfez Geçiş Projesi'nin yapılmasını vatandaşlar istiyor ve benimsiyor. Kentin nüfusu 4 milyon 200 binlerdeyken ulaşımda büyük bir sıkıntı başgösteriyorsa ileride içinden çıkılmaz bir hal alacak" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Körfez Geçişi Projesi, bilimsel değil" gerekçesiyle ulaşım sisteminde yer verilmediğini açıkladığını hatırlatan Delican, "Aziz Bey bu kararı alırken hangi bilimsel rapora dayandırdıklarını açıklamamış. İzmir'e yapılacak bir hizmeti AK Parti yapıyor diye 'bilimsel değil' şeklinde göstermek ne kadar doğru? Bilimsel olarak sakıncası neyse kendisinden bunu açıklamasını istiyoruz. İzmir'in ulaşım sorununu çözmek için hükümetin aldığı tedbirleri farklı yöntemlerle saf dışı bırakmaya çalışmak doğru değil" dedi.

BİZE ULAŞIN