Direğin bu yolda ne işi var?

Yeni açılan Mithatpaşa Altgeçidi’nde orta refüje bırakılan aydınlatma direği motosikletli Melih Duymaç’ın ölümüne neden oldu. Acılı anne, “Bu bir kaza değil cinayet. Direğin orada ne işi var?” dedi

Direğin bu yolda ne işi var?

İzmir'de 18 Ağustos'ta bitmesi gereken Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki, Mithatpaşa Taşıt Alt Geçidi öngörülen sürede tamamlanamadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar tam anlamıyla bitmemesine rağmen Aralık ayının son haftası düzenlediği törenle alt geçidi trafiğe açtı. Trafik akışı devam ederken, belediye görevlileri alt geçidin aydınlatma çalışmalarını sürdürdü. Aydınlatma çalışmaları sırasında bazı şeritler dubalarla trafiğe kapatıldı. Geçtiğimiz cuma günü meydana gelen kazada, orta refüjde yatık vaziyette duran ve sol şeridin ortasına kadar uzanan aydınlatma direği gencecik bir canın gitmesine neden oldu. Gaziemir Uğur Okulları 11. sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Melih Duymaç, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki taşıt alt geçidinden motosikletiyle geçerken önüne çıkan aydınlatma direğine çarparak yere savruldu. Talihsiz genç kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Duymaç'ın, kaza sırasında başında kaskı bulunduğu ve ehliyeti olduğu belirlendi.

KAZA DEĞİL
?
Acılı anne emekli hemşire Nebahat Duymaç, "Oğlum evden çıkarken namazını kıldı ve geldi beni öptü. Anne, 'Bu bir motosiklet kazası değil. Zindan gibi bir karanlık yol. Orada sadece bir duba var. Neden direk orada duruyor. O direğin yolda ne işi var? Direği nasıl görsün çocuğum? Çocuğumun vücudunda herhangi bir çizik bile yok. O direk yolda karşısına çıkıyor ve karnına darbe vuruyor. Elimizden uçtu gitti. Çocuğumun ölümüyle ilgili bu konuda ihmali olanlar hakkında İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağım. İhmali olanlar cezasız kalmasın" dedi. Talihsiz gencin abisi Meriç Duymaz ise, "Yol 3 şeritten tek şeride düşüyor. Tek şeride düşen yerin 5 metre ilerisinde aydınlatma direği yolun ortasına kadar uzanıyor. Bu da karanlıkta kardeşimin elektrik direğini göremediğini gösteriyor. Kazadan sonra kardeşim ayağa kalkıp arkadaşlarına 'Bende bir sıkıntı yok' demiş. Ancak kısa süre sonra dalağına kan doluyor. İç kanamadan olay yerinde kalbi duruyor. Buradaki aydınlatma direği kazaya değil cinayete neden oldu" dedi.

BİZE ULAŞIN