Projeyi istemeyenler gün gelecek üzülecek

Körfez Geçiş Projesi’nin Ulaşım Ana Planı’na dahil edilmemesine tepkiler sürüyor. AK Partili Doğan, “Projeye karşı çıkanlar, planlarda yer vermeyenler üzülecek” dedi

Projeyi istemeyenler gün gelecek üzülecek
İzmir'in iki yakasın birbirine bağlayacak Körfez Geçiş Projesi'nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin 2030 yılana kadar yatırımların belirlendiği Ulaşım Ana Planı'na dahil edilmemesine tepkiler devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuyu gündeme getiren AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na hitaben "Siz bir yandan bu projeye karşı değil gibi gözüküyorsunuz ama sizin bilginiz ve görüşünüz doğrultusunda hazırlanan ulaşım ana planında bu projeye yer vermediniz. Körfez Geçiş Projesi'nin yapılmasını istiyorsunuz ancak hükümetimiz bu projeyi İzmir'e kazandırmasın diye ideolojik tepki veriyorsunuz" dedi.

Politik davranıyorsun
Kocaoğlu'nun "Birilerinin gönlü olsun diye Körfez Geçiş Projesi'ni plana koyamayız" sözlerine şaşırdığını ifade eden Bilal Doğan, "Popülist ve politik davranıyorsunuz. Gün gelecek bu projeye karşı çıkanlar, planlarda yer vermeyenler üzülecek. Körfez Geçiş Projesi kentimize çok şey kazandıracak" dedi. Başkan Kocaoğlu ise, "Körfez Geçiş Projesi'ne başından beri karşı çıkmadım. Burada plana niye geçiş projesi yazılmadı diye soruyorsunuz. Planı ben yazmadım.
BİZE ULAŞIN