Ruhunuza nefes aldırın

Tatile çıkacakları Denizli’ye davet eden DENTUROD Başkanı Şen, “Anadolu’nun en kıymetli şifa merkezi Pamukkale’de ruhunuza nefes aldırabilirsiniz” dedi

Ruhunuza nefes aldırın

Yarıyıl tatilinin yaklaşmasıyla beraber, tatil planları yapılmaya başlandı. Kış turizminde popüler destinasyonlar yine ön plana çıkarken Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeler Derneği (DENTUROD) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Murat Şen, tatilcileri Denizli'ye devat etti. DENTUROD Başkanı Şen, "Bizler dünyanın en güzel coğrafyalarından birisinde yasıyoruz. Tarihin, doğanın ve iklimin çok cömertçe hediyelerle donattığı bu güzel ülkede neleri görmeyi erteliyor ya da üşengeçlikten kaçırıyoruz" dedi. Tatilcileri Pamukkale'nin travertenlerinde çıplak ayakla yürümeye çağıran Şen, "Pamukkale denince zihinde oluşan kat kat pamuk görüntüsündeki travertenlerde çıplak ayakla basıp binlerce yılın tortusunda yürüyebilir. Anadolu'nun zamanında en kıymetli şifa merkezinde varsa rahatsızlıklarımız bizden önce yüzbinlerce insanın yaptığı gibi şifalanmayı seçebiliriz. Rahatsızlığımız yoksa bile suyun arıtma saflaştırma enerjisiyle ruhumuza nefes aldırabiliriz. Antik tiyatroyu gezerken, sanatın yaşamda en güçlü motivasyon olduğunu hissedebiliriz. Hepimiz eğlenmeyi seviyoruz, eşsiz bir gün batımına şahit olup sonraki günde ovaya inip Ege Bölgesi'nde bulunan İncil'de gecen 7. kiliseden birini ziyaret edip merkezde Bağbaşı Yaylası'na çıkıp teleferikle bin 400 metre yüksekten şehre selam verebiliriz" diye konuştu.

YENİ YERLER KEŞFEDİN
?
"Seyahat etmek dünyaya farklı gözle bakmanızı sağlar" diyen Şen, şöyle konuştu; "Seyahat etmek dünyaya başka gözlerle bakmanızı, önyargılardan kurtulmanızı, farklı durumlardan çıkış planları bulmanızı, kendinizi geliştirmenizi, zihninizin ilerlemesini sağlar. Evden çıkın, keşfedin hayati doya doya yaşamaktan her andan keyif almaktan korkmayın. Yola çıkın. Yolun sonunda kendinizi bulacaksınız."

BİZE ULAŞIN