Travertenlerde poz verdiler

Denizli’nin dünyaca ünlü turizm bölgesi Pamukkale’ye gelen Çinli yeni evli 30 çift hayatlarının en özel fotoğrafını çektirdi. Çinli turistler travertenlerde gelinlik ve damatlıkla poz verdi

Travertenlerde poz verdiler

Bir danışmanlık şirketinin Denizli Valiliği'nin desteğiyle düzenlediği organizasyon çerçevesinde Çin'de yeni evlenen 30 çift, Denizli'ye gelerek UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde bulunan Pamukkale'deki travertenlerde gelinlik ve damatlıkla fotoğraf çektirdi. Çinli çiftler, Pamukkale'ye hayran kaldı. Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan, Çin Halk Cumhuriyeti'nin turizm açısından çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Pamukkale gibi milli bir değerimizi Çin gibi büyük bir ülkeye tanıtmak bizim için çok önemli. Kamu kurumları olarak, turizm acenteleri olarak ülkeler arasındaki etkileşimin geliştirilmesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda Pamukkale'nin tanıtımına katkı sunmak için Çinli 30 çiftin buraya gelmesi dikkate alınması gereken bir durum. Çiftler travertenler üzerinde fotoğraf çektirdi. Pamukkale'nin dünya genelinde tanıtımı için bu tür organizasyonlar önemledir" dedi.

ÇOK ETKİLENDİLER
?
Yeni evli 30 çift, bembeyaz travertenlerin üzerinde bol bol fotoğraf çektirerek hayatlarının en özel karesi için poz verdi. Çinli turistler, Pamukkale'den etkilendiklerini dile getiren turistler, keszinlikle bu muhteşem doğa harikasına bir kez daha geleceklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN