Uşak’ta kaçak sigara operasyonu

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Uşak’ın Karahallı İlçesi’nde Bandrolsüz kaçak sigara ve tütün operasyonu yaptı.

Uşak’ta kaçak sigara operasyonu

Yapılan operasyonda 10 kilo 676 Gram tütün ele geçirildi. Karahallı İlçesi'nde kaçak sigara ile tütün satışı yaptıkları ileri sürülen Z.Ö (52) ve İ.Y (31)'nin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada içime hazır makron, kaçak sigara ve tütün ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Polisin yaptığı operasyon neticesinde Z.Ö (52) isimli kişinin aracında 2 bin 400 adet içime hazır sigara ele geçirildi.

Ayrıca İ.Y (31) isimli kişinin işyeri ve ev adresinde yapılan arama sonucu 10 kilo 676 gram açık tütün, Bin 300 adet içime hazır sigara, 765 adet karton sigara kutusu, 50 adet paketleme kutusu, 48 adet plastik torba ve 5 kutu içinde boş makaron ele geçirildi.

Z.Ö ve İ.Y'nin yanlarında bulunan İ.Ö ve H.Y simli kişiler hakkında da kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet suçlarından işlem yapıldığı öğrenildi.
Ülke güvenliği ve ekonomiye yönelik oluşturduğu tehdit ve zararlardan dolayı tütün mamulleri kaçakçılığı ve toplum nezdinde ulaşılabilirliğin engellenmesine yönelik kaçakçılıkla mücadelenin kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

BİZE ULAŞIN