İki kardeşe mezar olan çukurda önlem alındı

Karabağlar’da iki kardeşin inşaat alanında içine düşüp boğularak hayatını kaybettiği çukura, haberimizin ardından önlem alındı. Çukurun üstüne tahta örtüldüğü ve şerit çekildiği gözlendi

İki kardeşe mezar olan çukurda önlem alındı

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde 5 ve 8 yaşındaki iki kardeşin içine düşüp boğularak öldüğü inşaat alanındaki su dolu çukur nihayet kapandı. Egeli Sabah'ta dün iki kardeşe mezar olan çukurun kapatılmaması nedeniyle manşetten 'Neyi bekliyorsunuz?' başlığıyla yayımlanan haberi ses getirdi. Haberin yayımlandığı gün ikinci bir facia yaşanmadan çukur apar topar önlem alındı.

İHMALLER ZİNCİRİ
?
Uzundere semtinde yaşayan 5 yaşındaki Ali ve 8 yaşındaki ağabeyi Yusuf Tencirlioğlu kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşaat çalışmasının devam ettiği alana 14 Ocak Pazar günü oyun oynamak için girdi. Çamur nedeniyle kayganlaşan zeminde dolaşan çocuklar, yağmur suyuyla dolan yaklaşık iki metre derinliğindeki çukura düştü. Çevredikilerin ihbarı üzerine ambulansla hastaneye kaldırılan çocuklar, hayatlarını kaybetti. İnşaat firmasının çukuru tabela dikmek amacıyla birkaç gün önce kazdığı, son günlerde yağan yağmurlar nedeniyle kazılan çukurun yağmur suyuyla dolduğu tespit edildi. Ancak tabela için kazılan çukur iki kardeşe mezar oldu. Polisler tarafından yapılan araştırmada çukurun etrafında ne bir uyarı levhası, ne de bir tel örgü bulunduğu bildirildi. Olayda büyük bir ihmalin olduğu tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada 6 kişi tutuklandı. Acı olay sonrası Tenciroğlu ailesi büyük acı yaşadı. Baba Tevfik ve anne Fatma Tenciroğlu sorumluların en ağır cezayı almasını istedi. Talihsiz çocukların cenazeleri Kahramanmaraş'a gönderildi. Yusuf ve Ali Tencirlioğlu kardeşlerin cenazeleri, Kahramanmaraş'ta Zeynel Abidin Camisi'ne götürüldü. Cenaze namazının kılınmasının ardından Yusuf ve Ali Tencirlioğlu kardeşlerin cenazeleri, Şeyhadil Mezarlığı'nda yan yana kazılan mezarlarda toprağa verildi. İki kardeşe mezar olan çukurun büyük infial uyandıran olayın ardından hala kapatılmaması tepki çekti. Çukurun olayın üzerinden geçen iki güne rağmen kapatılmaması nedeniyle Egeli Sabah'ta manşetten 'Neyi bekliyorsunuz?' başlığıyla yayımlanan haberi ses getirdi. Haberin yayımlandığı gün ikinci bir facia yaşanmadan çukurda apar topar önlem alındı. Etrafında da herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan çukurun olayın üzerinden geçen iki günlük sürede ikinci bir facianın yaşanmaması da sevindirdi.

BİZE ULAŞIN