O buluşa onay

40 yaşındaki Türk girişimci, mucit Şebnem Özen’in uluslararası patentli buluşu ‘hücre yenileyici bileşeni’ çeşitli testler ve incelemeler sonrasında Ege Üniversitesi tarafından onaylandı

O buluşa onay

İzmir'de yaşayan 40 yaşındaki mucit Şebnem Özen'in cilt lekelerini gidermeye yarayan 'hücre yenileyici bileşeni' Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen klinik araştırması ile onaylandı. Bileşen alışılageldik yöntemlerin aksine cildi soymadan ve yıpratmadan ciltteki lekeleri gideriyor.

LEKELERE ÇÖZÜM
?
Buluşunun, cıva, asit türevleri, kojik asit, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon içermediğini ve cildi yıpratmadan lekeleri giderdiğini ifade eden Özen, "Ne kadar dikkat edilirse edilsin ciltte leke oluşabiliyor. Cilt lekelerinin birçok nedeni var. Güneşin zararlı ışınları, hormonal değişimler, sonlanan cilt sorunları ciltte leke oluşturabiliyor. Özellikle yüzdeki lekeler bireyi ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Buluşumun böylesine yaygın ve inatçı bir sorunu yan etkisiz giderdiğini bilmek, insanlara böyle bir olanak tanımış olmak beni çok mutlu ediyor. Başarımızı çok güvendiğimiz Ege Üniversitesi ile taçlandırdık" diye konuştu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen klinik araştırmanın özetinde "Ürünün melazmaya etkisinin açık etiketli ve kontrollü klinik araştırma kapsamında gönüllüler üzerinde yapılan denemelerde pigmentasyon düzeyi üzerinde belirgin olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı görülmektedir. Ürün kullanıldığında eritem düzeylerinde azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Bu etkiyi sadece etken madde dünya patentli 'Hücre Yenileyici Bileşen' ile yapmıştır" ifadelerine yer verildi.

BİZE ULAŞIN