Fabrikaya sahte içki baskını

İzmir’de sahte içki imal edilen eski bir fabrika binasında, bin 800 litre etil alkol, 13 bin 800 etiket ile çeşitli alkollü içkilere ait 12 bin kapak ele geçirildi

Fabrikaya sahte içki baskını

İzmir'de sahte içki ile mücadele tam gaz devam ediyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Bornova'daki Ergene Mahallesi'nde bulunan eski bir gazoz fabrikasında kaçak olarak alkollü içki üretildiği bilgisi üzerine harekete geçti. Operasyon düzenleyen ekipler, kaçak alkollü içki imalathanesiyle karşılaştı. Eski fabrika binasında, bin 800 litre etil alkol, 13 bin 800 etiket, çeşitli içki türlerine ait 12 bin şişe kapağı, 5 bin sahte TAPDK bandrolü, viski yapımında kullanılan 7.5 litre karamel, 1 su arıtma makinesi, 1 hidrofor, 2 kapak basma makinesi, 2 dalgıç pompa ile alkollü içki yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

BİR KİŞİ TUTUKLANDI
?
Ekipler tarafından sahte içki imalatıyla ilgili olarak gözaltına alınan 40 yaşındaki L.A, 39 yaşındaki S.G. ve 40 yaşındaki Abdulmecit B, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden L.A. ve S.G. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, A.B. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN