Oğlum o hatayı yapmaz

Bornova’da kullandığı motosikletin tıra çarpması sonucu üniversite öğrencisi Ali Emre Fındık öldü. Kazanın aydınlatılmasını isteyen aile, o anlara tanıklık eden sürücülere çağrıda bulundu

Oğlum o hatayı yapmaz
İzmir'in Bornova İlçesi'nde üniversite öğrencisi Ali Emre Fındık (21) yönetimindeki, kullandığı motosikletle tıra çarptıktan sonra hayatını kaybetti. Kazanın nedeninin aydınlatılmasını isteyen ailesi sosyal medyadan o anlara tanıklık eden sürücülere, kendilerine ulaşmaları çağrısı yaptı. Kaza, geçen 5 Ocak'ta Kuzey Çevreyolu Ege Üniversitesi Hastanesi viyadüğünde meydana geldi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği 2'nci sınıf öğrencisi Ali Emre Fındık, 1.5 ay önce okuluna daha kolay gidebilmesi için ailesinin kendisine hediye ettiği motosikletini ilk bakımından aldı. Karşıyaka'dan Bornova yönüne giden genç, yönetimindeki 35 ECE 7162 plakalı motosikletle tıra arkadan çarptı. Kaza yerinde hayatını kaybeden Ali Emre Fındık, ailesinin ve sevenlerinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

"BİZE ULAŞSINLAR"
Kazadan sonra polisin tuttuğu rapora göre Ali Emre'nin hatalı olarak şerit değiştirdiği sırada TIR'a çarptığı ve bu yüzden hayatını kaybettiği bilgisi yer aldı. Ancak ailesi, Ali Emre'nin kendisi ölüme götüren hatayı yapacağına inanmadı. Kazanın oluş nedeninin tam olarak aydınlatılmasını isteyen aile, bunun için de kazayı gören sürücüleri bulmak için harekete geçti. Aile üyeleri başta abla Canan Fındık olmak üzere hem kendilerinin sosyal medya hesaplarından hem de yüksek takipçi sayısına sahip olan hesaplardan görgü tanığı bulmak için çağrı yaptı. Oğlunun çok dikkatli olduğunu söyleyen öğretmen baba Ali Ekber Fındık ise, "Ben oğlumun o hatayı yaptığına inanamıyorum. Bir araç mı sıkıştırdı, başka araç arkadan mı dokundu da TIR'a çarptı, bunlar bizim için soru işareti. Polis raporuna göre kusurlu oğlum tamam ama biz kusurlu olduğuna inanmıyoruz. Görenler bize ulaşsın" dedi.
BİZE ULAŞIN