Erdoğan Uşak’a hayran kaldı

Uşak’a gelen Cumhurbaşkanı, Tabakhane Deresi Projesi’ni inceledi. Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesine, Cumhurbaşkanı Erdoğan hayran kaldı

Erdoğan Uşak’a hayran kaldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Uşak 6. Olağan Kongresi için geldiği kentte havadan, Uşak Belediyesi'nin sanayi bölgesindeki binaları yıkarak 430 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirdiği Tabakhane Deresi Projesi'ni havadan inceledi. Uşak'ın çehresini değiştiren kentsel dönüşüm projesine hayran kalan Cumhurbaşkanı, kongrenin yapılacağı salonun önünde kendisini bekleyen vatandaşlar ile bir araya geldi. Soğuk havaya rağmen alanı hıncahınç dolduran Uşaklılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentte yapılan çalışmaları çok beğendiğini dile getirdi.

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Uşak'ta bugüne kadar 6,5 milyar lira yatırımın yapıldığına işaret eden Erdoğan, yeni bir kentsel dönüşüm çalışmasının müjdesini verdi. Eğitimde bin 186 yeni derslik inşa ettik. Bugün 33 bini aşan öğrencisiyle fakülte ve yüksek okullarıyla, Uşak'a modern bir üniversiteyi kazandırdık. Uşak'ta biri 400 yataklı 5 hastaneyle, 13 birinci basamak sağlık kuruluşu olmak üzere toplam 18 sağlık tesisi inşa ettik. Devlet hastanemizi 200 yataklı bir ek binayla büyütüyoruz. TOKİ kanalıyla Uşak'ta 3 bin 517 konutu tamamladık, 777 konutun da inşası devam ediyor. Fakat en çok hoşuma giden de ne oldu biliyor musunuz? Şu meşhur Tabakhane Deresi vardı ya rezillik. Kalktı mı? Kalktı. DSİ'ye teşekkür ediyorum. TOKİ de bu projeyi, oradaki bütün binaları dönüşümle kaldırarak şu anda dükkanlarıyla, konutlarıyla hakikaten bambaşka bir şehircilik örneği oluşturdu" dedi. Projenin yanında yer alan bölümde de çalışma yapılması için TOKİ Başkanlığı'na talimat verdiğini ifade eden Erdoğan, "Biz yatırımlarımızda politika yapmayacağız buraya bu gerekir mi gerekir. Yola devam, iş tamam. İş yapacağız, bizim kaybedecek vaktimiz yok. İnşallah TOKİ Başkanımız çalışmalarına aynı kararlılıkla devam edecek. O güzelliğin yanında o çirkinlik yakışmaz" dedi.

GURUR TABLOMUZ
Meydanları doldurarak Cumhurbaşkanı'nın yanında olduklarının altını çizen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Cumhurbaşkanımız ziyaretleri kapsamında TOKİ ile ortaklık içerisinde hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm alanını incele ve beğendi. Gelişen ve değişen Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin yerelde de en iyi şekilde yansımasını sağlayacağız. AK Parti kadroları olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milletimiz için çalışmaya, gece gündüz demeden bu aziz millete hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

BİN 51 KONUT VE 923 İŞYERİ
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Uşak'ta eski tabakhane ve sanayi bölgesinde kentsel dönüşümü hayata geçirdi. TOKİ ile Uşak Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde, Gecekondu Önleme Bölgesi'nde 1051 konut ve 923 işyerinin yapımını tamamladı. Proje alanında ayrıca 24 derslikli ilköğretim okulu, sağlık ocağı ve cami inşa edildi.
BİZE ULAŞIN