Uslanmaz hırsız yakayı ele verdi

Buca’da 4 ay önce hırsızlık suçundan tutuklanan zanlı, cezaevinden çıkar çıkmaz önce bir büfeye sonra da emlakçıya dadanınca yakayı ele verdi

Uslanmaz hırsız yakayı ele verdi
İzmir Buca'da 23 Aralık 2017'de meydana gelen hırsızlık olayında, bir büfeye giren 3 hırsızlık zanlısı tekel bayiinden 50 bin lira değerinde alkollü içki çalıp kayıplara karıştı. Aynı zanlılar büfeden hırsızlık olayının üzerinden henüz iki gün geçtikten sonra 25 Aralık 2017'de yine Buca'daki bir emlakçıyı soydu. Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen zanlılar soğukkanlı hareketleri dikkatlerden kaçmadı. Emlakçının giriş kapısının kilitlerini kırarak içeri giren zanlıların tanınmamak için kapüşonlu sweatshirt giydikleri görüldü. Sabah geldiğinde iş yerinin soyulduğunu anlayan S.İ. (23) isimli müşteki durumu polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

HEMEN YAKALANDI
Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis Buca'da iki gün arayla soyulan büfe ve emlakçıya giren zanlıların aynı kişiler olduğunu tespit etti. Ardından zanlıların 20 yaşındaki Mehmet Emin D. ile 26 yaşındaki kuzeni Sedat D. ve arkadaşları 16 yaşındaki Y.K. olduğunu belirledi. Zanlıları takibe alan polis ekipleri zanlıları kısa sürede yakaladı. Adliyeye sevk edilen 2 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan Mehmet Emin D'nin geçtiğmiz eylül ayında 3 arkadaşı ile birlikte Buca'da elektronik mağazası soyduğunu ve kolundaki dövme ile kimliğinin tespit edildiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN