Çeşme emlakta uçtu

Çeşme’de emlak fiyatları, son bir yılda yüzde 22 prim yaptı. Çeşme, metrekare bazında Türkiye’nin en pahalı 6. yeri olurken, Güzelbahçe ve Narlıdere’de de evler değer kazandı

Çeşme emlakta uçtu
İZMİR DEĞER KAZANIYOR
Türkiye'nin 2017 Emlak Endeksi verilerine göre ilk beşi İstanbul'un ilçeleri göğüslerken, İzmir'in turizm merkezi Çeşme ise büyük bir yükselişle en pahalı yerlerin arasında yerini aldı. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "Öncelikle Narlıdere, Güzelbahçe ve Çeşme hareket gören ve el değiştiren yerler. Narlıdere'de imarlı arsa kalmadı. Faiz oranları 1.23'lerde. Faizler aşağı düşmeye başladığı zaman, ters oranlı atışlar artacak. Fiyatlar ucuz olduğunda faiz oranları yüksek oluyor" dedi.

METREKARESİ 10 BİN LİRA
Metrekare fiyatları 10 bin lirayı bulan Çeşme'de rakamların 7 bin liranın altına düşmeyeceğini belirten Güleroğlu, "Bu rakamlar önümüzdeki yıllarda daha da yukarı çıkacaktır" dedi. Merkez Bankası'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı son Hedonik Konut Fiyat Endeksi raporuna göre İzmir'deki konut fiyat artışı 2016- 2017 döneminde yıllık bazda yüzde 18.66 oldu. İzmir, İstanbul'u üçe katladı. İstanbul ile mesafenin 3.5 saate inmesi ve İstanbullu konut üreticilerinin gelmesi ve nitelikli göç İzmir'i uçurdu.
BİZE ULAŞIN