KSK’de Tolungüç yuvaya dönüyor

Karşıyaka’da yeni yönetim, teknik direktör Halim Okta ile yollarını ayırarak ilk icraatını yaptı. Yönetimin Okta’dan boşalan teknik direktörlük görevine Soner Tolungüç’ü getireceği öğrenildi

KSK’de Tolungüç yuvaya dönüyor
TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta ikinci yarının ilk haftasında aldığı Sakaryaspor mağlubiyetiyle düşme hattında kalan Karşıyaka'da Turgay Büyükkarcı başkanlığındaki yeni yönetimin, ilk icraatı teknik direktör Halim Okta'yla yolları ayırmak oldu. Yönetim geçen sezon taraftarın gönlünde taht kuran Soner Tolungüç'le temasa geçti. Yeşil-kırmızılılarda 23 Ekim'den beri 3 aydır görev yapan ve bu süreçte kulüpten 105 bin lira aldığı öğrenilen Okta'nın ayrılmak için sözleşmesinin biteceği sezon sonuna kadar olan ücretini talep ettiği belirtildi.

TEK ŞARTI VAR
Karşıyaka, Okta'yla 9 maçta 2 galibiyet, 4 beraberlik, 3 yenilgi aldı. Ligde kalma hattının 4 puan gerisinde bulunan yeşil-kırmızılılarda, kulüpte 2015-16 sezonunda son 9 maçta ve geçen sezon ilk yarısında teknik direktörlük yapan Soner Tolungüç, yönetimin daveti üzerine İzmir'e geldi. Tolungüç'ün görevi kabul etmek için transfer yasağının kaldırılmasını istediği öğrenildi. Öte yandan Karşıyaka yönetimi, ilk toplantıda görev dağılımını yaptı. Basketbol şube, direkt başkan Turgay Büyükkarcı'ya bağlanırken, futbol şubede Hakan Çeliker, voleybol şubede de Serkan Ergüven görev yapacak.
BİZE ULAŞIN