İşte vatan sevgisi

Ege’den kahraman askere büyüyor. Anneler, Mehmetçik için atkı ve bere ördü. Engelli Mustafa Sakınlı, engelli maaşı TSK’ya bağışladı. Şehit ailesi ve gaziler askere gitmek için başvuru yaptı

İşte vatan sevgisi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın başarısı için Ege'deki genç yaşlı, kadın erkek milyonlarca kişi tek yürek oldu. Harekatın zaferle sonuçlanması için camilerde Fetih Sureleri okutuldu. Eller semaya Mehmetçik için yükseldi.İzmir'de motosikletiyle 2015 yılında 18 yaşındayken trafik kazası geçiren ve bedensel engelli kalan Mustafa Sakınlı da yaşıtları gibi askere gidemese de Mehmetçik'e yüreğiyle destek olanlar arasında yer aldı. Kaza sonrası yürüyemez hale gelen İzmirli Mustafa Sakınlı, yaşıtları gibi asker olup "Zeytin Dalı Harekatı"na katılamadı ama kalbinin Mehmetçik ile attığını göstermek amacıyla engelli maaşından Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışta bulundu. Sakınlı, "Ben orada değilim, engelli maaşım ile destek vermek istedim. Bir gün yürürsem yanlarına gideceğim ve savaşacağım çünkü evde kendimi çok yararsız görüyorum. Onlar gibi değilim, arkadaşlarım hep askerde. Umarım onlara böyle bir faydam dokunur" dedi. Baba Osman Sakınlı, 1991 yılında Güneydoğu'da askerlik yaptığını, askerlik anılarından etkilenen oğlu Mustafa'nın da aynı hayallerle büyüdüğünü söyledi.

BİZİ DE ASKERE ALIN
?
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Manisa Şubesi'ne üye gazi ve şehit babaları Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Afrin Operasyonu'na katılmak ve şehit olana kadar hizmet vermek amacıyla Askerlik Şubesi Başkanlığı'na dilekçe sundu. Vatan için tek oğlunu şehit verdiğini kaydeden şehit babası İsmet Alakuş, "Tek bir oğlum vardı bu vatan için oğlumu şehit verdim. Ben de şu anda yaşlı olmama rağmen çağrılırsam bu operasyona her zaman gitmeye hazırım. Vatanım için her şeye hazırım" dedi. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Manisa Şube Başkanı Nihat Yaşacan, "Ülkemizin güvenliği için bu operasyonu destekliyoruz. Kıbrıs Gazisi Aziz Aydın da yapılan operasyona destek verdiklerini ve Afrin'e çağrılmaları durumunda gitmek istediklerini belirtti. Görme engelli gazi Mehmet Korteş ise şunları söyledi, "Görme engelli gazi olarak bende bu operasyona destek veriyorum. Bugün müracaatımı veriyorum" diye konuştu.

ATKILAR MEHMETÇİK İÇİN
?
Denizli'nin Pamukkale İlçesi mahalle sakinleri, Anartalar Mahalle Muhtarı Ekrem Demir'in çağrısı ile Afrin harekatındaki askerler için atkı, bere, eldiven örmeye başladı. Sarayköy Belediyesi'nin sinema etkinliğine katılan minikler Afrin'deki asker abilerini unutmadı. Asker selamı gönderen öğrenciler, "En büyük asker bizim asker, şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak kahraman Mehmetçiğe destek verdi. Muğla'da meydanlar kırmızı beyaza büründü. Şehzadeler İlçesi'ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda kurulan çadırda kan bağışında bulunanlar arasında Lübnanlı bir çiftin el ele tutuşup kan vermesi dikkat çekti. İbrahim- Hikmet Hajou çifti tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Çarşı Mahallesi'ndeki esnafa 500 adet Türk Bayrağı dağıttı. İzmir'de AK Parti Narlıdere İlçe Teşkilatı, Zeytin Dalı Harekâtı'na Destek Yürüyüşü düzenledi. Etkinlikte şehitlikte dualar okundu, kan bağışı yapıldı. Harekata bir destek de İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu'ndan geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye'nin kendi güvenliği için yaptığı bu operasyonun desteklenmesi gerektiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN