Kreşinde büyüdüğü hastaneye doktor oldu

Suat Seren’de görevli doktor babasının 25 yıl önce hastane kreşine verdiği Elif Çırak, şimdi aynı yerde doktorluk yapıyor

Kreşinde büyüdüğü hastaneye doktor oldu

Doktor babasının 25 yıl önce görev yaptığı Dr. Suat Seren Hastanesi'nin kreşine bıraktığı Elif Çırak, aynı hastaneye doktor oldu. Çırak, doktor babasıyla birlikte hastalara şifa dağıtıyor. İzmir'de Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ali Kadri Çırak, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kreşine 25 yıl önce elinden tutup götürdüğü kızı Elif Çırak'a şimdi aynı hastanede "hocalık" yapıyor. İzmir'de doktor anne ve babanın kızı olarak dünyaya gelen Elif Çırak, çocukluğunun en güzel anılarının bahçesinde ve kreşinde geçtiği hastanenin kapısından artık doktor olarak giriyor. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistan doktor olarak görev yapan Elif Çırak, babası Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ali Kadri Çırak'ın eğitim görevlisi olduğu klinikte stajını yapıyor.

KREŞİ SELAMLIYORUM
Kızının doktor olmasını çok istediğini belirten baba Doç. dr. Ali Kadri Çırak, "Elif, biraz da benim yüzümden doktor olmayı istedi diye düşünüyorum. Şu an Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Dahiliye Kliniğinde asistan. İki aylık göğüs rotasyonunu bizim hastanemizde yapmasını arzu ettik. Yöneticilerimizin de desteğiyle 10 gündür birlikte hasta muayene ediyoruz" dedi. Elif Çırak ise, "Babam beni kreşe bırakırdı, hastanenin bahçesinde çocukluk fotoğraflarım var. Şimdi doktor olarak geldiğimde sabahları önce kreşi selamlıyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN