Hazırda bekliyorlar

Türk Kızılayı Afet Yönetim Merkezleri, afetlerde yürüttüğü operasyonlarla yaraları sarıyor. Merkez çalışanları olası bir afet için hazır asker gibi bekliyor

Hazırda bekliyorlar
Türk Kızılayı'nın insani yardım operasyonlarını yürüten Afet Yönetim Merkezleri, olası afet durumlarında en kısa zamanda bölgeye giderek insanlara ulaşıyor. 11 ilin bağlı olduğu Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi'nde, 2017 yılı içerisinde 495 bin insana hizmet götürerek yaraları sardı. Merkezdeki 40 personelin yanı sıra 5 ayrı yerel afet yönetim merkezinde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Halil Aksüt, çalışma koşullarını ve hizmetlerini anlattı.

2 SAATTE ALANDAYIZ
İzmir'de 2012 yılında faaliyete başladıklarını vurgulayan Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Halil Aksüt, "11 ilden sorumluyuz. Meydana gelebilecek olan afetlerde 7/24 esasına göre bölgesel kapasite dahilinde müdahale edecek faaliyetleri yürütürüz. Bizler hazır asker gibiyiz. Bir afet söz konusu olduğunda 2 saat içinde alanda oluyoruz. Olası afet durumunda bölge olarak 40 bin kişilik barınma ve beslenme kapasiteye sahibiz. Çadır, battaniye, mutfak setleri, yatak gibi malzemeleri stokluyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN