İzmirli kadınlardan askerlere mektup

Ege, Zeytin Dalı Harekatı için tek yürek olmaya devam ediyor. İzmir’de bir grup kadın Türk bayraklarıyla geldikleri PTT şubesinden Afrin’de görevli askerlere destek mektubu gönderdi

İzmirli kadınlardan askerlere mektup
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'de, PKK/KCK/ PYD-YPG ve DEAŞ'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na Egeliler sahip çıkmaya devam ediyor. Operasyonun ilk gününden itibaren halkın TSK'ya verdiği destek her geçen gün artıyor. İzmir'de Türk bayraklarıyla Pasaport semtindeki PTT şubesi önünde toplanan Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi üyesi bir grup kadın, "Yüreğimiz Afrin'de Mehmetçik ile atıyor", "Katil ABD Ortadoğu'dan defol", "Kahrolsun ABD emperyalizmi" yazılı dövizler taşıdı. "Hepimiz Mehmet'iz, PKK'ya yeteriz" şeklinde slogan atan kadınlar, yanlarında getirdikleri destek mektubunu Türk askerlerine iletilmek üzere Genelkurmay Başkanlığı'na postaladı. Bizi ayıramazlar Grup adına açıklama yapan derneğin İzmir şube başkanı Zuhal Of, "Askerin cesaretini ve kararlılığını yürekten selamlıyoruz. Türk ordusu, Zeytin Dalı Harekatı ile PKK'yı hendeklere gömdü, Afrin'de emperyalizmin planlarını bozguna uğrattı. Yıllardır bölgemizde huzuru ve vatan bütünlüğünü hedef alan bölücü hainlerin kimlerin hizmetinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Türk kadınları olarak cephe gerisinde fitne ve fesada izin vermeyeceğiz. Et ve tırnak gibi olacağız. Hiçbir kuvvet bizi birbirimizden ayıramaz. Nene Hatun'ların, Kara Fatma'ların, Şerife Bacı'ların torunları vatanı için her türlü göreve ve fedakarlığa hazırdır. Allah, mehmetçiğimize güç kuvvet versin" dedi.

BAYRAKLAR ASILDI
Salihli Belediyesi Gümüş Kafeterya personeli tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçikler ve şehitler için lokma hayrı düzenledi. Tavas Belediyesi, ise Zeytin Dalı Harekâtı'na destek için tüm ilçeyi Türk bayraklarıyla donattı. Tavas Meydanına 16 Türk Devleti'nin simgesi olan bayraklar dikilirken, cadde ve sokaklara da Türk bayrakları asıldı.

BEDELLİ YERİNE ASKERLİĞİ SEÇTİ
Fransa'da doğup, büyüyen 20 yaşındaki Emre Karakuş, dövizle askerlik yerine vatani görevini yapmayı tercih etti. Memleketi Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde askerlik şubesine başvuran ve jandarma komando olarak askerlik yapacağı belli olan Karakuş, "Babam da şans verdi, 'Git oğlum' dedi. Annem istemiyordu. Ben de zorladım, geldim. Vatanımı korumaya geldim. Her şey para değil. Asker eğlencesi de süper. Manisa Kırkağaç'a jandarma komando olarak gidiyorum. Afrin'e de komutanlar 'gel' derse hemen giderim" dedi.
BİZE ULAŞIN