Üç kişiyi sırtında taşıyarak kurtardı

Turgutlu’da bir evin zemin katında çıkan yangında 1’i çocuk 3 kişi mahsur kaldı. Kahraman itfaiye eri alevlerin arasına dalarak mahsur kalanları tek tek sırtında taşıyarak dışarıya çıkarmayı başardı

Üç kişiyi sırtında taşıyarak kurtardı
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde Atatürk Mahallesi, Gün Sokak'taki Mehmet Vural'a ait 3 katlı bir binanın zemin katında kömür sobasından çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede tüm evi sardı. Evde bulunan Mehmet Vural, (64), eşi Ayşe Vural (60), torunları Mehmet Can Vural (4) yangını farkedip, dışarı çıkmak istedi. Ancak, apartman girişini yoğun duman sarması nedeniyle Mehmet Vural, eşi ve 1 torunuyla binanın 3 katına katına çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hummalı bir çalışma yaptı, itfaiye eri Mevlüt Dabak canı pahasına alevlerin ve yoğun dumanın arasına girerek mahsur kalan Vural ailesini yangından çıkardı. Aile fertlerini kucaklayarak apartman çıkaran itfaiye erine Vural ailesi teşekkür etti.

EVDEN ÇIKAMADIK
Yangında apartmanda mahsur kalan ve itfaiye erinin yoğun çabasıyla kurtarılan dede Mehmet Vural, babaanne Ayşe Vural ve 4 yaşında ki torunları Mehmet Can Vural korku dolu anları anlattı. Mehmet Vural, "Apartmandan artmandan çıkamadık yoğun duman vardı. İtfaiye bizi kendi imkanlarıyla sağ salim çıkardı. O ere çok teşekkür ederiz" dedi. Ayşe Vural, "Yangını fark edince evden çıkamadık. Her yer dumandı, göz gözü görmüyordu. Bizi itfaiyeler kurtardı" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN