Helal sana İlke

Altınordu sporcusu İlke Özyüksel, Mısır’daki Pentatlon Dünya Kupası 1. Ayak serisinde bronz madalya aldı. Kürsüde asker selamı veren Özyüksel, “Madalyayı yitirdiğimiz Mehmetçik’e gönderiyorum” dedi

Helal sana İlke

67 SPORCU KATILDI
?
Altınordu'nun kısa bir süre önce renklerine bağladığı sporcu İlke Özyüksel, Mısır'da yapılan Modern Pentatlon Dünya Kupası 1. Ayak serisinde büyükler kategorisinde 3. oldu. Gençlerde Dünya şampiyonu ve rekortmeni unvanlı modern pentatlet, büyüklerde kazandığı bu ilk madalyayı kürsüde asker selamı vererek Afrin'de yaşamlarını yitiren askerlerimize gönderdi. Modern Pentatlon Dünya Kupası 1. Ayak Yarışmaları'na büyük kadınlarda 67 sporcu katıldı. 21 yaşındaki İlke Özyüksel, ilk turda 988 puan toplayıp finale kaldı.

"EN ZOR YARIŞIMDI"
?
Modern pentatlonda dünyanın en iyi sporcularının yer aldığı mücadelenin final serisinde müthiş bir mücadele sergileyen İlke, kendisinden çok büyük ve tecrübeli rakiplerini geride bırakarak bronz madalya kazandı. Madalyasını kürsüde asker selamı vererek Afrin'de yaşamlarını yitiren askerlerimize gönderen İlke Özyüksel, "Hayatımın en zor yarışmalarından biriydi. Bu madalyayı almak için inanılmaz bir mücadele verirken Afrin'de şehit düşen 8 ağabeyimin, kardeşimin haberini aldım. Madalyayı onların ruhlarına ve ailelerine gönderiyorum" dedi. Modern Pentatlon Dünya Kupası 2. Ayak Yarışmaları, 24 Mart'ta Los Angeles'te yapılacak.

BİZE ULAŞIN