Tramvay yaraladı

61 yaşındaki Nurcan Altay, dün Karşıyaka Tramvayı’nın altında kaldı. Tramvayın altından güçlükle kurtarılan Altay’ın hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi

Tramvay yaraladı

Geçtiğimiz Aralık ayında 66 yaşındaki Afet Soyer isimli kadının Mavişehir'de tramvay altında kalarak hayatını kaybetmesinin ardından dün de Bostanlı'da 61 yaşındaki emekli öğretmen Nurcan Altay, tramvay kurbanı oldu. Sabah saatlerinde yürüyüş yapmak için evden çıkan Altay, Bostanlı'da, Mavişehir'den Karşıyaka İskele yönüne giden tramvayın çarpması sonucu, altında kaldı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine ambulans ve AKS110 ekipleri sevk edildi. Tramvayın altından güçlüklü çıkarılan Altay, ambulansla Çiğli Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde vücudunun herhangi bir yerinde kırık çıkığa rastlanmayan 61 yaşındaki Nurcan Altay'ın çarpma sırasında kafasını yere vurduğu öğrenildi. Çarpmanın etkisi ile geçici hafıza kaybına uğradığı öğrenilen ve kaza anını hatırlamadığı belirtilen emekli öğretmenin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilirken olayı haber alan Altay'ın yakınları da hastaneye akın etti.

KAZA ANINI HATIRLAMIYOR
Olaydan sonra gözlem altına alınan tramvay sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere Bostanlı Karakoluna götürüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl aralık ayında 66 yaşındaki Afet Soyer'in ölümüne neden olan kaza sonrası yaya güvenliği açısından tramvay güzergahı üzerinde hiçbir önlem almamış olması tepkileri de beraberinde getirdi. Sosyal medya üzerinden Büyükşehir'i eleştiren vatandaşlar başka can kayıpları yaşanmadan bir an önce tedbir alınmasını istedi.

BİZE ULAŞIN