MSC İzmir’e geri dönüyor

İTO’nun kruvaziyer turizmi için yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. MSC, İzmir seferlerine 2019’dan itibaren başlayacağını açıkladı

MSC İzmir’e geri dönüyor
İzmir Ticaret Odası (İTO), kruvaziyer turizminin kente tekrar geri kazandırılması için yaptığı çalışmalarda sonuç almaya başladı. Sektörde faaliyet gösteren dev kruvaziyer firmaları ile görüşen İTO yetkilileri çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. Daha önce düzenledikleri seferleri durduran sektörün lokomotif firmalarından MSC, tekrar İzmir'e sefer düzenleyeceğini açıkladı. MSC'nin 2019 yılından itibaren İzmir'e tekrar dönecek olması kentte sevinçle karşılandı.

4 YIL SONRA TEKRAR
İzmir kruvaziyer turizminde yılda yaklaşık 500 bin yolcu ile zirveye ulaşmasına karşın çeşitli olumsuzluklar nedeniyle gemilerin rotalarını başka limanlara çevirdiğini belirten İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş,"Israrla kruvaziyer şirketlerinin yöneticileri ile görüşme yapmaya, onlara kentimizin güvenli olduğunu anlatmaya devam ettik. MSC CEO'su Gianni Onorato ve MSC Başkanı Pierfrancesco Vago, İzmir seferlerini 2019 yılında tekrar başlatma sözünü tuttu. MSC, 2019 yılında İzmir'e geri dönüyor. Önümüzdeki yılın temmuz ayından itibaren MSC Lirica Gemisi İzmir'e sefer yapacak. MSC 2015 yılında sonlandırdığı İzmir seferlerini, 4 yıl aradan sonra yeniden başlatmış olacak. Nasıl sıfırdan kruvaziyer turizmi başlatmak için ısrarla çalıştıysak yıllar önce, seferler durunca da aynı ısrarla geri gelmeleri için çalıştık. Artık ilk meyvelerini alıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN