Balayı için en gözde mekanlar

Balayı için yurt dışına olan ilgi giderek artıyor. En çok tercih edilen yerlerin başında Maldivler, Bali ve Avrupa’nın güneyi geliyor

Balayı için en gözde mekanlar

Dünya evine girmek için yapılan hazırlıkların ardından, bir ömür boyunca unutulmayacak olan güzel anıların yaşanacağı balayı için, çiftler yurt dışını tercih ediyor. Balayını büyülü bir masala çevirmek isteyen çiftler dünyanın kapılarını açarak farklı coğrafyalardan seçimini yapıyor. Yurt dışını tercih eden yeni evli çiftlerin ilk tercihi mavi ve yeşilin en güzel tonlarının birleştiği Maldivler, olarak ön plana çıkıyor. Doğanın tüm cömertliğiyle en güzel manzaralarını sunan egzotik takımadalarda, sabah akşam balığa çıkma, plaj voleybolu, rüzgar sörfü, kano, bilordo, sörf ve dalış gibi her türlü imkanı yeni evli çiftlere sunuyor. Güney Asya'nın incisi Bali de çiftlerin en çok tercih ettiği balayı destinasyonları arasında yer alıyor ve unutulmayacak anılara ev sahipliği yapıyor. Doğu Afrika, Hint Okyanusu'nun turkuaz suları, sonsuz palmiye ağaçları ve renkli tropikal bahçeleri balayı mekanı olmasına yetiyor.

?GURME MERAKI
Balayı için Avrupa'yı tercih etmek isteyen çiftler, Portekiz'in ünlü Madeira Adası'nı tercih ediyor. Nefes kesici manzaralarını çiftlere sunan adada dağ bisikleti, scooter kiralama, şnorkel ile dalış, rüzgar sörfü ve tüple dalış imkanı gibi doğa aktiviteleri yapma imkanı bulunuyor. Ayrıca gurme çiftler de Madeira'da tadı damağında kalacak lezzetlerle tanışıyor. Öte yandan balayı denilince olmazsa olmaz destinasyonların başında gelen Paris ve Roma'da büyük ilgi görmeye devam ediyor.

BİZE ULAŞIN