Çiftçiler tek yürek

Denizli’nin Güney ilçesinde çiftçiler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla kekik ve süt gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Çiftçiler tek yürek

26 BİN LİRA TOPLANDI
Denizli'de Güney Kaymakamlığı'nın öncülüğünde Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla 2 Mart'ta başlatılan "Güney Mehmetçiğin Yanında" bağış kampanyasının sona ermesi dolayısıyla Aydoğdu Mahallesi'nde tören düzenlendi. Çiftçilerin bu yılki kekik hasadı ve süt işletmesinden elde ettikleri gelirle destek verdikleri kampanyada toplanan 26 bin lira Mehmetçik Vakfının hesabına yatırıldı. İlçe Kaymakamı Fatih Bayram, törende, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

BİZİ KİMSE YILDIRAMAZ
Bir hafta gibi kısa bir sürede ilçe merkezi ve diğer mahallelerdeki Güneylilerin özverili çalışmalarıyla 26 bin liralık bağış toplandığını belirten Bayram, şunları söyledi: "Toplanan bağışlar, Mehmetçik Vakfı'nın hesabına aktarıldı. Bu cidden bize gurur veriyor, onur veriyor. Çünkü bu millet milli, manevi duygularla bu tür zamanlarda şahlanmasını çok iyi biliyor. Hamdolsun gördüğümüz tablo şu ki, bizi hiç kimse yıldıramaz. Afrin'de mücadele veren ordumuza başarılar diliyorum."

AFRİN KAHRAMANLARINA AKADEMİSYEN DESTEĞİ
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nden 30 kişilik bir grup, Hatay Reyhanlı sınır bölgesinde nöbet tutan askerlerle buluşmak için 'Onbeşliler biter mi sandınız', 'Dualarımız ve kalplerimiz Mehmetçikle' yazılı pankartlarla İzmir'den yola çıktı. 30 kişilik grubu yolcu eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Tokaç, "Kalbimiz Mehmetçikle birlikte atıyor. Hepsinin sağsalim görevlerini tamamlayıp dönmelerini bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN