5 günde 5 nakil

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 5 günde 3 karaciğer 2 böbrek olmak üzere toplam 5 organ nakli gerçekleştirildi. Büyük bir başarıya imza atan doktorlar, 5 farklı yaşamı hayata bağl

5 günde 5 nakil
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Ekibi, gece gündüz demeden ekip olarak çalışan ekip, insanları sağlığına kavuşturmaya devam ediyor. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, geçtiğimiz yıl 95 karaciğer ve 75 böbrek nakli başarı ile gerçekleştirildi. Hızına yetişilemeyen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Ekibi'nin başarısı ardında mutlu hikayeler bırakıyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Ekibi son olarak beş günde beş nakil yaparak İzmir'de büyük bir başarıya imza attı. Beş gün içinde üç karaciğer iki böbrek nakli ameliyatını tamamlayan ekip adına konuşan Doç. Dr. Taylan Özgür Sezer, "Biz hayat kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Organ nakli yaptığımız kişilerle daha sonra konuşarak görüyoruz. Bu da bizi daha çok mutlu ediyor" dedi.

13 YIL BEKLEDİ
Yaklaşık 13 yıldır diyalize giren ve böbrek küçülmesinden kaynaklı tedavi gören 58 yaşındaki Ahmet Yörük'e uygun böbrek bulundu. Şans eseri doğum gününde nakil olan ve kendisine verilen en büyük hediyenin bu olduğunu belirten Manisa Kula'lı Yörük, "Allahtan daha ne isteyebilirim ki. Yıllardır böbreklerim yüzünden tedavi görüyordum. Şimdi Allahın izniyle sağlıklı ve güzel bir hayata tekrar başladım. En güzeli ise doğum gününde tekrar doğdum" dedi.

ÇİFTE SEVİNÇ YAŞANDI
Hepatit B yüzünden karaciğeri iflas eden 50 yaşındaki Gürcan Kaplan'ın durumu fenalaştığında imdadına öz oğlu yetişti. Kars'ta askerlik yapan oğlu Özgür Kaplan, İzmir'e babasına karaciğer vermek için geldi. Ameliyat masasında kadavradan karaciğer çıktığını öğrenen baba oğul iki sevinci bir arada yaşadı. 70 yaşındaki İbrahim Kozak, kaybettiği karaciğer naklini kadavradan aldı. Daha önce iki defa organ nakli şansı bulan ama yüksek tansiyon yüzünden bu şansı kullanamayan 8 yaşındaki Mehmet Boran Tavşan'a annesi Çiller Tavşan kendi böbreğini verdi. Babası Ömer Gezgin'e karaciğerinden parça veren Necmiye Batmaz, babasına yeni bir hayat için kapı açtı.
BİZE ULAŞIN