Afyonkarahisar Sandıklı'da Sosyal Hizmetler Günü

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Dünya Sosyal Hizmet Günü düzenlendi.

Afyonkarahisar Sandıklı'da Sosyal Hizmetler Günü

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından okulun toplantı salonunda Dünya Sosyal Hizmet Günü programı düzenlendi. Programa Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bayram Turgut, Sandıklı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koray Gürpınar, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bayram Turgut'un programla ilgili bilgi vermesiyle başlayan programda Dünya Sosyal Hizmet Günü hakkında bilgiler aktarıldı.

Konuyla ilgili kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "Tabi ki sosyal hizmetler dediğimizde toplumun birçok kesimine hitap eden, toplumun önemli kesimini kapsayan bir kavram. Biz de yerel yönetimler olarak, Sandıklı Belediyesi olarak geldiğimiz günde açtığımız ilk kurum Sosyal Hizmetler Merkezi oldu. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Bunda en çok etken yaşlı, engelli, kadınlarımıza hizmetler Afyonkarahisar'a gidip gelmeler oldu. Bu anlamda il müdürüm ve yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN