İzmirli öğrencilerden Arakan’a ev desteği

İzmir’de öğrencilerin başlattığı yardım kampanyası kapsamında Arakanlı Müslümanlar için Bagladeş sınırında 6 ev yaptırılacak

İzmirli öğrencilerden Arakan’a ev desteği
Myanmar'ın Arakan eyaletinde ordu ve Budist milliyetçilerin katliam ve zulmüne maruz kalan Arakanlı Müslümanlar, Bangladeş sınırında bulunan Cox Bazaar bölgesinde kendilerine ulaşan yardımlarla hayata tutunmaya çalışıyor. Türkiye ise Bangladeş'e göç etmek zorunda kalan on binlerce mülteciye yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. İnsani ihtiyaçlarının yanı sıra barınma problemi çeken Arakanlı Müslümanlar için Deniz Feneri Derneği'nin başlattığı "Arakanlı Mültecilere Konut Projesi"ne bir destek de İzmirli öğrencilerden geldi. Arakanlı Müslümanların durumuna sessiz kalmayan 600 öğrencinin eğitim gördüğü İzmir Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü, barınma problemi çeken kişilerin dertlerine bir nebze de olsa derman olabilmek adına destek kampanyası düzenledi.

KONUTLAR YAPILIYOR
Öğrencilerin Arakanlı Müslümanlar için kalıcı bir yardımda bulunma isteğinin olduğunu aktaran okul müdürü Hasan Ali Yazıcı, "Ev konusunda neler yapabileceğimizi düşünüyorduk. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ciddi gayretiyle hamdolsun 6 eve ulaştık" dedi. Öte yandan Deniz Feneri Derneği Ege Temsilcisi Harun Ece ise Cox Bazaar bölgesindeki Arakanlı Müslümanlar için inşaatına başlanan 2 bin konuttan bin 2'sinin tamamlandığını, diğer evlerin yapımının devam ettiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN