Firmalara broşür hayvanlara aşı

Manisa’da koronavirüs tedbirleri kapsamında gıda işletmelerine 10 altın kural broşürü dağıtılıyor. Denizli’de de tarım müdürlüğü ekipleri tarafından hayvanlar teker teker aşılanıyor

Firmalara broşür hayvanlara aşı
Perşembe 26.03.2020
Güncelleme: Perşembe 26.03.2020
ABONE OL
MANİSA Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde görevli gıda kontrol görevlileri ve veteriner hekimler koronavirüs tedbirleri kapsamında sahada denetimlerini sürdürüyor. 10 altın kural ve virüsten korunma yollarını aktaran broşürler çalışanların ve vatandaşların görebilecekleri mekanlara asılıyor. Veteriner hekimler hayvanları aşılıyor. Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk yaptığı açıklamada, "17 ilçemizde tüm gıda kontrol görevlilerimiz ve veteriner hekimlerimiz sahada görevlerinin başında. Onlar sizler için Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan önlemleri saha çalışması yaparak kontrol ediyorlar. Hayvanlarımızı aşılıyorlar. 10 altın kural ve virüsten korunma yollarını aktaran broşürleri çalışanların ve vatandaşlarımızın görebilecekleri mekanlara asıyorlar. Bizler sizlerin sağlığı için sahada, sizler de tüm Türkiye'nin sağlığı ve geleceği için evinizde" dedi.

AŞILAR TAMAM
Denizli Çal İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede çeşitli hastalıklara karşı büyük ve küçükbaş hayvanlar ile sokak hayvanları da olmak üzere yaklaşık bin 250 hayvana aşı yaptı. Çal ilçesinde hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı veteriner hekimler tarafından 1 hafta içerisinde 11 mahallede sahipli ve sahipsiz 450 hayvana kuduz aşısı yaptı. Brucella ve şap başta olmak üzere ayrıca ilçedeki 800 büyük ve küçükbaş hayvana da aşı yapıldı. Aşı çalışmalarının yılın 1'inci dönemi kapsamındaki aşılama dönemi içerisinde yapıldığı belirtildi.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ