Zeynep ıçın duygusal anma

Antrenman yaparken kamyonun altında kalan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan için anma yapıldı

Zeynep ıçın duygusal anma
Pazartesi 26.10.2020
ABONE OL

İZMIR'IN Menemen ilçesine bağlı Kaklıç Mahallesi yakınlarında 14 Ekim'de antrenman yapan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan'a kamyon çarptı. Hayatını kaybeden Aslan, Bisikletli Yaşam Platformu tarafından anıldı. Bostanlı Demokrasi Meydanında düzenlenen törene Aslan'ın annesi Nurten Aslan, babası Reşat Aslan ile arkadaşları, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve bisikletliler katıldı. Aslan'ın kaza esnasında kullandığı bisikleti de törene getirilirken, bisikletin üzerine kırmızı karanfiller bırakıldı. Kızının bisikletine karanfil bırakırken güçle ayakta durabilen anne Nurten Aslan, gözyaşlarını tutamadı.

SESSİZ SÜRÜŞ
Törende konuşan baba Reşat Aslan ise "Kızım en verimli çağında aramızdan ayrıldı. Ona çarpan neticede aramızdan birisidir. Yeter ki trafikte saygı kurallarına uyun" dedi. Bisikletli Yaşam Platformu adına konuşan Mustafa Karakuş, "Kaza sonrası ise beyanlar hep 'görmedim' ya da 'yolun ortasından gidiyordu' diye oluyor. 258 kazada 258 sürücünün de haklı olması mantık dışı" diye konuştu. Törenin ardından bisikletliler Karşıyaka'dan Konak'a kadar bisikletleriyle sessiz sürüş gerçekleştirdi.