"Başarımı sistemli çalışmaya borçluyum"

İlköğretim 6. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 100 bin adayın katıldığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre tüm soruları doğru yanıtlayan Ezgi Yaren Önder, ''Başarımı sistemli çalışmaya borçluyum. Türkiye birinciliği benim için sürpriz oldu.'' dedi.

Cuma 31.07.2009 13:51
ABONE OL
Alınan bilgiye göre, 13 Haziran 2009'da ilköğretim 6. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 100 bin adayın girdiği SBS sonuçlarına göre, öğrencilerden 8'i sınavda sorulan 80 sorunun tümüne doğru yanıt verdi.

Tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencilerden Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Özel Ata İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Yaren Önder'i Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, makamında ailesiyle birlikte kabul etti ve 2 altın hediye ederek ödüllendirdi.

Gültekin, 1 milyon 100 öğrencinin katıldığı SBS'de Türkiye birincisi olan 8 öğrenciden birinin Fethiye'den çıkmasının sevindirici olduğunu belirterek, ''Ezgi, 80 sorunun tamamını cevaplandırmış. Öğrencimiz, ayrıca sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de yer alan bir öğrenci. Bu başarılı çocuğumuzun eğitimine katkısı olan ailesini ve öğretmenlerini kutluyorum.'' dedi.

Soruların tamamını yanıtlayan Önder ise, başarısında en büyük katkının ailesi ve öğretmelerinin desteği olduğuna işaret ederek, ''başarımı sistemli çalışmaya borçluyum. Türkiye birinciliği benim için sürpriz oldu. Birinci sınıftan beri derslerime düzenli olarak çalışıyorum'' diye konuştu.

Ezgi Yaren Önder'in babasının doktor, annesinin ise öğretmen olduğu öğrenildi.