Ege Üniversitesi'nde kayıtlar 2 dakikada yapılacak

Ege Üniversitesi (EÜ)'ne bağlı fakülte ve yüksekokullarda 2009-2010 akademik yılı kayıtları, 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

EÜ Merkez Kütüphanesi'nde 9 bin 570 öğrencinin Egeli olma heyecanını yaşayacağı kayıtlarda 75 kişi görev alacak. Kesin kayıt öncesinde ilk işlemlerini 17 Ağustos tarihinden itibaren ''ilkkayit.ege.edu.tr'' adresinden tamamlayan aday öğrenciler, 2 dakika içerisinde bütün işlemlerini bitirebilecek.

EÜ'de öğrenim görmeye hak kazanan adaylar, kesin kayıt için gerekli belgelerle birlikte Merkez Kütüphanesi'ne gidecek. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilere kimlik kartları verilecek. Bu yıl ilk defa kayıt olanların harç bilgileri sisteme internetten aktarılacak, dolayısıyla zorunlu evrak olarak katkı payı dekontu istenmeyecek.

EÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, kayıtların daha kolay yapılabilmesi için bu yıl da yeni düzenlemeler getirdi. Bunlardan bazıları şöyle:

- Aday öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla kurulan çağrı ve hizmet merkezlerini 232-342 57 50 ve 232-342 59 34 numaralı telefonlardan, hizmet merkezine ayrıca "oidb.ege.edu.tr" adresinden ulaşılacak.

- Önceki yıllarda gereken katkı payı dekontu, nüfus sureti, ikametgah ve kazandı belgesi istenmeyecek.

- EÜ Öğrenci Köyü başvuruları da internet üzerinden alınacak.

- Yabancı uyruklu öğrencilerin yerleştirme işlemleri için asil listeler internette açıklandı. Yedek liste ise daha sonra açıklanacak.

- Dikey geçiş sınavıyla EÜ'yü kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri de "ilkkayıt.ege.edu.tr" adresinden yapılacak.

KAYIT TAKVİMİ

31 Ağustos Pazartesi: Tıp, diş hekimliği, eczacılık, mühendislik ve ziraat fakülteleri.
1 Eylül Salı: Fen ve iletişim fakülteleri, hemşirelik yüksekokulu.
2 Eylül Çarşamba: Edebiyat, iktisadi ve idari bilimler (örgün-ikinci öğretim) ve eğitim fakülteleri.
3 Eylül Perşembe: Çeşme Turizm ve Otelcilik, Ödemiş Sağlık, İzmir Atatürk Sağlık, Bergama Meslek (örgün-ikinci öğretim) ve Emel Akın Meslek (örgün-ikinci iğretim) Yüksekokulları.
4 Eylül Cima: Su ürünleri fakültesi (örgün-ikinci öğretim), Ege Meslek Yüksekokulu (örgün).
5 Eylül Cumartesi: Ege Meslek (ikinci öğretim), Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek (örgün-ikinci öğretim), Ödemiş Meslek, Tire Kutsan Meslek (örgün-ikinci öğretim) ve Bayındır Meslek (örgün-ikinci öğretim) Yüksekokulları.
7 Eylül Pazartesi: Mazeretleri sebebiyle verilen tarihte kayıt yaptıramayan adaylar. (CİHAN)

BİZE ULAŞIN