"Dijital çağa yaraşır eğitim"

İstanbul Medipol Üniversitesi, Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından toplumsal sorunlara ve önceliklere duyarlı, aklı ve bilimselliği yaşam tarzı haline getirmiş kişileri özgür bir ortamda yetiştirmek; toplumun ihtiyacı olan bilgiyi üreterek ve uygulayarak tüm insanlığın yararına sunmak üzere bu yıl eğitime başlıyor.

2010- 2011 Öğrenim Yılı'nda Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri olmak üzere 4 fakültesi ile hizmet verecek olan İstanbul Medipol Üniversitesi, Türkiye'de Vakıf Üniversiteleri'nde bir ilki gerçekleştiriyor ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin tamamına %100 burs imkanı sağlıyor. Ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesi programlarında eğitim alan tüm öğrencilere istihdam garantisi veriyor.

Vakıf Üniversiteleri arasında pek çok ilke imza atan İstanbul Medipol Üniversitesi, yeni yüzyılla örtüşen "Sayısal ve Etkileşimli Paralel Eğitim" anlayışıyla fark yaratıyor.

Derslerin sayısal kaydının öğrenci paylaşımına açılacağı bu sistem, dersi canlı dinleme fırsatını kaçırmış ve tekrar dinlemek isteyen öğrencilere yeniden izleme olanağı tanıyacak, verilen derslerin üzerinde tartışılmasına ve dersin objektif değerlendirilmesine fırsat verecek.

Tüm eğitim faaliyetlerinin elektronik ortamda takip edildiği ve değerlendirildiği "Sayısal ve Etkileşimli Paralel Eğitim" sistemi görsel-işitsel eğitime büyük katkı sağlayacak.

Ayrıca bu sistemin uzantısı olarak İngilizce derslerinin pratiklerinde, dünyanın belli uzman kuruluşlarınca geliştirilmiş web bağlantılı programlarıyla interaktif eğitim fırsatları sunulacak.

Bilişim ve iletişim devriminin ötesinde bir eğitim standartı getiren Medipol Üniversitesi'nde tüm programlarda yer alan bilgi teknolojileri dersi bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak verilecek. Öğrencilerine kendi alanlarında bilgi teknolojilerini en iyi düzeyde kullanabilme becerisi kazandırmayı amaçlayan İstanbul Medipol Üniversitesi, 21.yy insanının tüm beklentilerini karşılayacak.

Prof. Dr. Sabahattin Aydın Hakkında:

1959 yılında Bolu-Göynük'te doğan Prof. Dr. Sabahattin Aydın, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sırasıyla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Geyve Devlet Hastanesi, Erzincan Asker Hastanesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı müsteşar yardımcılığı ve Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın koordinatörlüğü yaptı. Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkilerde öncü rol oynadı. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Bölgesel Çalışma Grubu'nda görev aldı. Dünya Sağlık Örgütü İcra Kurulu üyeliğine seçilerek 2009 yılına kadar bu görevi yürüttü. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görevlendirildi.

BİZE ULAŞIN