Işık'ta 'Önce oku, sonra öde' dönemi

Işık Üniversitesi Türkiye'de bir ilki başlattı. Üniversite öğrencileri 1000-100 bin TL arasında değişen tutardaki krediyi, 10 yıl vadede birinci dönem ödemesi 49 TL'den başlayan taksitlerle kullanabiliyor

Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından kurulan Işık Üniversitesi, vakfın 125'inci yılı nedeniyle büyük bir adım attı. Işık Üniversitesi, vadesi 10 yıla kadar yayılabilen ve bursluluk durumuna göre ayda 49 TL'den başlayan ön taksit prensibiyle geri ödenecek bir eğitim kredisi hazırladı. Işık Üniversitesi'nde okuyan ya da okumaya başlayacak tüm öğrenciler bu krediden faydalanabiliyor. Öğrenim kredisini, lisans öğrencileri hazırlık sınıfı dahil 5 yıllık eğitim süreleri için, yüksek lisans öğrencileri ise 2 yıllık eğitim süreleri için kullanabiliyor. Lisans öğrencileri için toplam vade maksimum 10, yüksek lisans öğrencileri için 5 yıl.

KREDİNİN FAİZİ DEĞİŞMİYOR

Kredi, bin - 100 bin TL arasında değişen tutarlarda, 10 yıla kadar uzanan vade seçenekleriyle, teminatlı ve teminatsız farklı alınabiliyor. Teminatlı kredide 10 yıla varan vade süresi ve birinci dönem ödemesi 49 TL'den başlayan geri ödeme seçenekleri var. Teminatsız kredide ise 5 yıla varan vade süresi ve birinci dönem ödemesi 114 TL'den başlayan ödeme koşulları bulunuyor. Üniversite kullandırdığı öğrenim kredilerinin faiz oranlarını da sabit tutuyor. Kredi ile ilgili bilgi veren Işık Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak," Kredi kullanan öğrencimiz, öğrenim esnasında aylık olarak ana paranın faiz ödemesini yapacak, kredinin ana ödemelerini eğitim yaşamlarının sonunda işe başladıkları dönemde taksitle geçekleştirebilecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU