7 ülkede staj yaptırıp iş dünyasına hazırlıyor

Mezunlarının yüzde 26'sı Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Sabancı Üniversitesi, öğrencilerine 7 farklı ülkede staj olanağı sunuyor

University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından düzenlenen 'Uluslararası Akademik Performansa Göre Sıralama Sempozyumu'nda oluşturulan listede 'Dünyanın En İyi 2000 Üniversitesi' arasına giren Sabancı Üniversitesi, Uluslararası Danışma Kurulu üyeleri ve Sabancı Holding'in işbirliği içinde bulunduğu yabancı kuruluşlar ile temasa geçerek öğrencilerine 7 ülkede staj olanağı sağlıyor. Toshiba Araştırma Merkezi (Japonya), Bekeart Araştırma Merkezi (Belçika), Amalto (Fransa), Tactem (Fransa), Scotland Electronics (İngiltere), Dige Print (İngiltere), BlueH Group (Hollanda), Domain Invest (Lüksemburg), Marubeni Corporation (Japonya) gibi kuruluşlarda öğrencilerini staja gönderen üniversite, ayrıca uluslararası proje yürüten öğretim üyelerinin de katkılarıyla öğrencilerin bu projelerde yer almasına olanak sağlıyor. Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin bugüne kadar en çok staj yaptıkları ülkeler arasında; ABD, Almanya, İsveç, İsviçre ve Japonya yer alıyor.

MEZUNLARIN % 26'SI HARVARD'DA

Sabancı Üniversitesi'nden mezun olan yaklaşık 3 bin 500 gencin gerek akademik, gerekse iş dünyasında başarılı bir kariyer sürdürdükleri izleniyor. Sabancı Üniversitesi mezunlarının yüzde 26'sı, aralarında Harvard, Stanford, Brown, Boston, California, MIT, Carnegie Mellon, CalTech, Chicago'nun da olduğu dünyanın en seçkin üniversitelerinde yüksek lisans eğitimlerini sürdürüyor. Mezunların yüzde 91'i, mezuniyetten sonraki bir yıl içinde, kariyerlerine akademik yaşamda veya profesyonel iş hayatında devam ediyor.

YURTDIŞINA ÖĞRENCİ TRANSFERİ

Sabancı Üniversitesi, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile yurtdışına en çok öğrenci gönderen ilk üç üniversiteden biri arasında yer alıyor. 23 ülkeden 109 üniversite ile anlaşma yapan Sabancı Üniversitesi'nde, değişim programları kapsamında gelen öğrenciler gönüllü ailelerin yanında kalıyorlar. Böylece ülkemizi ve kültürünüzü yakından tanımış oluyorlar.

BUGÜN NELER OLDU