Öğrencilere hipnoz yapıldı

Bursa'da, Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu'nun (ULİNKA) düzenlediği seminerde hipnoz olan üniversite öğrencileri şekilden şekile girdi.

  1. Haberler
  2. Eğitim
Pazar 26.12.2010 12:49 ABONE OL
Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu'nun (ULİNKA) düzenlediği atölye çalışmalarının ikinci gününde Stratejik Yönetim ve Sistem Liderliği ve 'Hipnoz' konusunda seminer verildi. BUSİAD Konferans Salonu'ndaki seminerde, BUKİM Eğitim Danışmanlık eğitimcilerinden Kişisel Gelişim Uzmanı Recep Özkul, üniversite öğrencilerine yönetim ve liderliği anlattı. Özkul, "Lider kimdir?, Yönetici ve lider arasındaki farklar nelerdir?, Liderin özellikleri nelerdir?, iletişim, özgüven, farkındalık, beden dili, problem çözme teknikleri ve takım çalışması" konularında açıklamalarda bulundu.

Hipnoterapist Bahri Durabay, insanların kendi yaşamlarında ve çevrelerinde karşı karşıya kaldıkları çeşitli durumların psikolojik denge ve ruh sağlığı üzerinde etkiler oluşturduğunu söyledi. Durabay, konuşmasında, "Bizim anlatmak ve dikkat çekmek istediğimiz husus, zihinlerimizde oluşturduğumuz ve değişmesine ihtimal vermediğimiz kalıpların esiri olmak zorunda değiliz. Kalıpları nasıl kıracağımızı öğrencilerimize daha yolun başındayken öğretmeye çalışıyoruz" dedi.

ÖĞRENCİLER HİPNOZLA KENDİNDEN GEÇTİ

Hipnoz Uzmanı Durabay, hipnoz olmak isteyenleri sahneye çağırdı. Sahneye çıkan öğrencilere istekleri soruldu. Ardından yaklaşık 10 öğrenciye toplu telkinlerle hipnoz uygulandı. Hipnoz ile kendinden geçen öğrenciler, Durabay tarafından farklı komutlarla uyandırıldı. Üniversite öğrencilerinden Tugay Köse, uygulanan hipnozla vücudu hareketsiz ve katı bir şekilde iken arasında boşluk bulunan iki sandalyeye yatırıldı. Ardından eğitimci, öğrencinin hareketsiz ve dayanıklı halde duran bacakları üzerine oturdu.

Hipnoz sayesinde zorlanma olmadan eğitimcinin ağırlığını taşıyan genci herkes hayretle izledi.

ULİNKA Yürütme Kurulu Başkanı Hakan Sarı ve yönetim kurulu üyesi Gaye Özdemir, BUKİM Eğitim Danışmanlık gönüllü eğitmenleri Özkul ve Durabay'a teşekkür plaketi sundu.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ