Erciş'te öğretmenlerin barınma sorunu

Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, ilçeye gelen öğretmenlerin barınma sorununun giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Hiçbir öğretmenimiz açıkta kalmayacak'' dedi.

  1. Haberler
  2. Eğitim
Çarşamba 28.12.2011 13:23 ABONE OL
Van'da 23 Ekim'de meydana gelen depremde eğitim ve öğretime ara verilen Van merkez ile Erciş ilçesinde, okulların açılması için hazırlıklar devam ediyor.

İstanbul Güngören Belediyesi'nin Erciş'te yaptığı konteynerleri inceleyen Kaymakam Ramazan Fani,iki aylık aradan sonra eğitim ve öğretimin yeniden başlaması için herkesin yoğun bir çaba içinde olduğunu söyledi.

Fani, eğitim ve öğretimin başlaması için öncelikle ilçede görev yapacak öğretmenlerin barınma sorununun giderilmesi gerektiğine işaret ederek, bununla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini kaydetti.

422 bekar kadın öğretmenin Yatılı İlköğretim Okulu ile Çelebibağı beldesinde yeniden düzenlenen anaokullarına yerleştirildiğini ifade eden Fani, şöyle konuştu:

''İlçede görevli 285 bekar erkek öğretmeni de Erciş Anadolu Lisesi önünde yaptırılan yurt ile Zübeyde Hanım Anaokulu'na yerleştirdik. Bize müracaat eden tüm bekar öğretmenlerin barınma sorununu giderdik. Evli öğretmenlerden 127'sini ise şimdiye kadar Alkanat ve Kışla konteyner kentlerine yerleştirdik. Bu öğretmenlerimizin evleri de yıkık ya da ağır hasarlı. Bunun dışında bizden konteyner talebinde bulunan 202 öğretmenimiz daha var. Bunları da en kısa sürede konteynerlere yerleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç gün içinde tüm öğretmenlerimizi yerleştirmiş olacağız. Hiçbir öğretmenimiz açıkta kalmayacak.''

Geçen süre içerisinde öğrencilerin eğitimden mahrum kaldıklarını ifade eden Kaymakam Fani, bu eksikliklerin gelecek zaman diliminde telafi edilmesi için bakanlığın çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU