Bilgi gözünü Anadolu'ya dikti

Bilgi Üniversitesi büyüme rotasını Anadolu'ya çevirdi. İstanbul dışındaki ilk merkezini Bursa'ya açan üniversite, yakın zamanda Adana'da dört bölümden oluşan bir fakülte kuracak

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye'nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olarak büyümesini farklı alanlarda sürdürüyor. Dünyanın en büyük üniversite ağlarından Laureate International Universities ağının içinde yer alan üniversite aynı zamanda Türkiye içindeki yatırımlarını da büyütme kararı aldı. 2012 başında Bursa'da İstanbul dışı ilk merkezini açan üniversite, burada Türkçe MBA, iletişim sistemleri ve hukuk yüksek lisans programlarını uygulamaya alacak. Üniversite bu yatırımın ardından Adana'da da eğitim hizmeti vermeye başlayacak. Adana'da tam teşekküllü tıp fakültesi de dâhil olmak üzere dört bölümden oluşan bir fakülte kuracaklarını söyleyen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Rıfat Sarıcaoğlu, 2012 yılında da İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin büyümeye devam edeceğini açıkladı. Üniversitenin özellikle sağlık bilimlerine yatırım yapacağını belirten Sarıcaoğlu, "Tıp fakültesine başvuru yaptık. 2012 yılında rakamsal olarak geçen yıla göre yüzde 10 büyüyeceğiz. Anadolu'ya açılımlarımız bundan sonraki yıllarda da sürecek. Bursa'da yüksek lisans bölümü açtık. Gördüğümüz yoğun ilgiden dolayı yüksek lisans alanlarında daha da çok büyümeye karar verdik. Adana'da yüksek lisans için devlet tahsisi aldık. Bir de Adana'da tam teşekküllü tıp fakültesi de dâhil olmak üzere dört bölümden oluşan bir fakülte kurmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

YURTDIŞI ATAĞI
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin de parçası olduğu Laureate Uluslararası Üniversiteler ağı, 55'ten fazla kampus ve online tabanlı üniversitelerden oluşuyor. 600 binden fazla öğrenci Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Kuzey Afrika, Asya ve Ortadoğu'da 28 ülkeye yayılan akademik topluluğun birer parçası olmuş durumda. Laureate öğrencilere; mimarlık, sanat, işletme, mutfak sanatları, dizayn, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, konaklama işletmeciliği, bilgi teknolojisi, hukuk ve tıp alanlarından oluşmak üzere 130'dan fazla, lisans, master ve doktora programı sunuyor.

15 BİN MEZUN

Kurulduğu günden beri hızla büyüyen İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin 11 binin üzerinde öğrencisi ve 15 bine yakın mezunu bulunuyor.

HALKA AÇIK ÜNİVERSİTE
Her yıl ulusal ve uluslararası platformda konferans, seminer, kongre, panel ve festival gibi organizasyonlara imza atan İstanbul Bilgi Üniversitesi, dünyaca ünlü birçok ismi kampuslarında ağırlıyor. Bir kent üniversitesi olma misyonu ile yola çıkan Bilgi'nin, şehir merkezinde bulunan kampuslarındeagerçekleştirdiği etkinlikler, öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra tüm İstanbulluların katılımına da açık.
BİZE ULAŞIN