Türkiye’de ilk 10’da 4 öğrencisiyle lider

Doğa Koleji SBS’de 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye’nin zirvesine yerleşti.

  • Eğitim
  • Perşembe 12.07.2012 15:11

Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji, öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı SBS sonuçlarında da sürdürdü. Yıllardır SBS'de en başarılı okul olarak öne çıkan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması güç bir rekora imza attı. Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'de zirvenin sahibi olurken, 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla Topkapı, Doğa Koleji'ni SBS'de bir kez daha zirveye taşıdı.

Türkiye'nin En Başarılı Okulları Belli Oldu
SBS sonuçlarının açıklanmasıyla, Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'nin zirvesine yerleşti. Yıllardır SBS'de en başarılı okul olarak öne çıkan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması güç bir rekora imza attı. Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'de zirvenin sahibi olurken, 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla Topkapı Doğa Koleji'ni SBS'de bir kez daha zirveye taşıdı.

Doğa Koleji Türkiye'de ilk 10'da 4 öğrencisiyle rakipsiz lider
Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji, öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı SBS sonuçlarında da sürdürdü. Türkiye'de 500 tam puan alan 18 öğrencinin 3'ü Doğa Koleji'nden. Doğa Koleji ilk 10'da 4 öğrencisiyle rakipsiz lider oldu. Avcılar Doğa Koleji Öğrencisi Rozerin Akkuş 500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Merve Özkılıç 500.000, Ataşehir Doğa Koleji Öğrencisi İbrahim Emre Sağlam 500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Hasan Deniz Altuntaş ise 499.034 puan alarak ilk 10'a girdi.

Ayrıca Doğa Koleji'nin 3 öğrencisi; 6, 7 ve 8. sınıf SBS'de 3 yıl üst üste 500 tam puan alırken, 24 öğrenci tüm sorulara, 52 öğrenci 99 soruya doğru cevap verdi. 490.000 üzeri puan alan 115 öğrencisiyle rekor bir başarıya imza attı.

Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi
Doğa Koleji'nin SBS başarısının arkasındaki en önemli faktörlerden birisi de Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemi (SOES). SOES öğrenciye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyor. SOES, öğrencilerin akademik, sosyal, kişisel ve psikolojik gelişimini destekleyen uygulamaları içeriyor. Ortaokul öğrencilerine verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES tüm Doğa Koleji kampüslerinde uygulanıyor. Böylece öğrenciler 5. Sınıftan itibaren Doğa Anadolu Liseleri'nde uygulanan t-MBA Modeli'ne hazırlanıyorlar. 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar için geliştirilen SOES'te "Eğitim Koçluğu" sistemin temelini oluşturuyor.

t-MBA ile lise sonrası hayata başlangıç
Doğa Koleji'nde, üniversitelerde uygulanan MBA programının lise seviyesi öğrencilere uyarlanan modeli olan t-MBA (MBA for Teenagers) kapsamında, ekonomi, girişimcilik, uluslararası ilişkiler, para yönetimi gibi çok özel müfredat dersleri veriliyor. Stajlarını ve tezlerini başarıyla bitiren Doğa Koleji Lise öğrencileri sene sonunda uluslararası akreditasyona sahip t-MBA diploması ile ödüllendiriliyor. Doğa Koleji t-MBA başarısını dünyanın en büyük amfi dersi niteliğindeki t-MBA Zirvesi ile taçlandırıyor. Her kampüste düzenlenen t-MBA seminerleri kapsamında iş, bilim ve sanat dünyasının önde gelen isimleri öğrencilerle bir araya gelerek deneyim ve başarılarını paylaşıyorlar.

Doğa Koleji SBS'ye nasıl hazırlıyor?
Geleceğin liderlerini yetiştiren Doğa Koleji'nde SBS yıllık bir çalışmanın ürünü olarak değil, anaokulundan üniversiteye kadar öğrencinin tüm yönleriyle geliştiği sürecin bir aşaması olarak değerlendiriliyor. 4+4+4 eğitim sistemi açıklandığında Doğa Koleji'nin bu sistemi zaten uygulayan bir okul olarak sisteme hazır olduğunu belirten Doğa Koleji Lise Koordinatörü Ömer Gündoğdu bu konuda şunları söyledi: "Eğitim sistemimizde konular örneklerle gerçek yaşamdaki kullanım alanları temel alınarak anlatılıyor. Bu felsefe ortaokulda öğrenciyi derslere kanalize ediyor. SBS'ye hazırlık sistemimizde 5,6 ve 7. Sınıfların temel müfredatları projelerle destekleniyor ve sosyal uygulamalarla zenginleştirilerek 8. Sınıfta yoğun bir SBS hazırlığıyla birleştiriliyor. Böylece yoğun bir SBS hazırlık programı uygulanarak akademik başarı maksimum düzeye çıkarılıyor."

Doğa Kolejleri Hakkında
Yaklaşık 10 yıldır eğitim sektörüne hizmet veren Doğa Kolejleri, Fethi Şimşek tarafından 2002 yılından kuruldu. Kısa zamanda eğitimdeki vizyoner yaklaşımı, öğrencilerine aşıladığı sosyal sorumluluk bilinci ve özgüven sayesinde Türkiye çapında pek çok kampüsü ile eğitim vermeye başlayan Doğa Kolejleri'nin bugün, 45 kampüsü bulunuyor.

BİZE ULAŞIN