TEV’den meslek lisesi öğrencilerine burs

Türk Eğitim Vakfı, 2012-2013 eğitim yılında SBS’de ön sıralarda yer alan 2.800 meslek lisesi öğrencisine 9 ay boyunca aylık 140 TL burs verecek. SBS sonuçlarının dikkate alınacağı Meslek Lisesi Bursları için başvurular 1 Ekim’de başlayacak.

  • Eğitim
  • Cuma 13.07.2012 16:18
Kuruluşundan bugüne kadar geçen 45 yılda toplam 195 bin öğrenciye sağladığı burslarla eğitimlerini destekleyen TEV, bu yıl da 2800 Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisine, aylık 140 TL'lik burs verecek.

Burs için öğrencilerden, mesleki ortaöğrenime yeni başlayacaklarda SBS giriş puanına göre önde olmaları, devam eden öğrencilerden ise bir önceki sınıftan başarısız dersi olmaması, genel not ortalamasının yüksek olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmaları koşulları aranıyor. Mesleki Orta Öğrenim Bursu'nu almaya hak kazanan öğrencilere 9 ay süresince aylık 140 TL burs verilecek.
Bursla ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler, gereken belgelere ve başvuru koşullarına TEV'in internet sitesinden ulaşabilecekler.

Toplumdan gelen yardımları yine topluma kazandırmayı görev edinen TEV, 2012 – 2013 eğitim yılında 6.400 üniversite öğrencisine ihtiyaç bursu vermeye devam ederken, üstün yetenek bursları ve yurtdışı bursları ile de geleceğin liderlerinin eğitimine katkı sağlamaya devam edecek.

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, verilen burs ile hayallerini kurdukları eğitime kavuşurken; TEV çatısı altında var olan yeni bir aileye de kavuşmuş oluyorlar.
BİZE ULAŞIN