Mezunlara işsizlik maaşı

Dünyada bir ilke imza atan Nişantaşı Üniversitesi, ortalamayı tutturan mezunlarına aylık bin lira maaş veriyor

Nişantaşı Üniversitesi, dünyada örneği olmayan bir uygulamaya imza atıyor. Belirli bir not ortalamasının üzerindeki mezunlarına işsizlik maaşı vermeyi garanti ediyor. Üniversiteden başarı ile mezun olmuş ve iş hayatına atılmış Nişantaşı öğrencisinin, bir süre sonra işyerine bağlı sebeplerle işsiz kalması durumunda üniversitenin insan kaynakları atölyesi devreye giriyor.

NEW YORK'TA ÜNİVERSİTE
Atölye, bir yandan kendi mezununa iş ararken bir yandan da mezununun azami ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ayda bin TL işsizlik maaşı ödüyor. Hedeflerinin yakın zaman içinde bir dünya üniversitesi olmak olduğunu söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, Londra ve New York'ta girişimlere başlayacaklarını kaydetti. Uysal, bu kentlerde üniversite açmak için çalışmalara başladıklarını en kısa zamanda kendi öğrenci dönüşüm programlarını uygulamaya koyacaklarını dile getirdi.

10 BÖLÜM VAR
Levent Uysal, 2012- 2013 eğitim yılına Nişantaşı Üniversitesi'nin 3 fakülte ve 10 bölümle başlayacağını belirtti. Üniversitenin burs imkânları hakkında da bilgi veren Mütevelli Heyeti Başkanı Uysal, şunları söyledi: "Öğrencilerimize yüzde 25'ten, yüzde 100'e kadar burs imkânı sağlıyoruz. kardeşler yüzde 5, şehit çocukları tam burslu okuyabiliyor. Başarılı öğrencilere ise derecelerine göre burslar sağlanıyor."

1+4+1 ile yüksek lisans diploması
Eğitim sisteminde kendi modelini yaratan Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerine ilk yıl İngilizce hazırlık sınıfını, ardından da ikinci yıldan itibaren kendi tercih ettikleri 4 yıllık bölümleri okuma şansı veriyor. Son yılda ise, başarı puanı belli bir ortalamanın üzerinde olan öğrenciler ücretsiz olarak tezsiz yüksek lisans yapabiliyor. Levent Uysal, konuyla ilgili olarak "Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, sade bir üniversite mezunu olarak değil, kariyer avcılarının tercih ettiği gibi, yüksek lisans diplomasıyla okulu biterecek" dedi.

BİZE ULAŞIN