Doğa, öğrencilerini yurtdışına açıyor

30 bin öğrencisiyle Türkiye'nin en büyük kurumu olan Doğa Koleji, 2013 eğitim öğretim yılında 75 kampus ve 50 binden fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyor

Yıllar önce Türkiye'yi konsept okul kavramı ile tanıştıran Doğa Koleji'nin geliştirdiği okullar ve özgün eğitim modelleri gerek öğrenci gerekse ebeveynlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Beykoz'da başlayan Doğa Konseptli Eğitim Modeli, bugün tüm dünyada kabul gören, başarısı kanıtlanmış bir model haline geldi. Beykoz Doğa Koleji'nde verilen ekoloji ve botanik dersleri eğitim müfredatına katıldı. Doğa Kolejleri CEO'su Uğur Gazanker, "Doğa Konsepti'ni tüm kampuslara yayarken, bu arada farklılık yaratan yeniliklere de imza attık. Teknoloji ve uzay konseptli Ataşehir Doğa Koleji'nde astronomi gibi dersler veriyoruz. Bu sayede öğrencilere bambaşka bir dünya sunduk" dedi.

OXFORD ile işbirliği

Her yatırımında farklı bir konsept yaratmaya özen gösteren Doğa, Avcılar'daki okulunda İstanbul Üniversitesi desteğiyle bilim konsepti oluşturdu. CEO Uğur Gazanker, "Bu sene açılacak kampuslarda da bu model devam ediyor. İstanbul'un iki ucunda yani Kurtköy ve Florya'daki okullarımızda yabancı dil uygulamasına ağırlık verilecek. Kurtköy Doğa Koleji'nde Oxford Üniversitesi işbirliği ve mimarisi söz konusu. Yabancı dil eğitiminde öğrencilere sınırsız olanaklar sunuyoruz. Bahçeşehir Kampusu teknoloji ve bilişim, Güzelce Doğa Koleji ise yine Beykoz modeliyle tasarlanıyor" diye konuştu.

75 KAMPUSTA 50 BİN ÖĞRENCİMİZ OLACAK
Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker, Doğa Koleji'nin her yıla yayılan planlı büyüme sürecine girdiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: "2012-13 eğitim dönemine 14 yeni kampusla gireceğiz. İstanbul dışında Ankara Oran, Konya, Edremit ve Van'da yaptığımız yatırımlarla okul sayımızı 52'ye çıkardık. 2013 yılında dünyanın en büyük ilk beş okulundan biri olmayı hedefliyoruz. 2013 projeksiyonumuzda 75 kampus ve 50 bin öğrenci yer alıyor."

BİZE ULAŞIN