İTİCÜ'den 29 dalda lisansüstü eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) lisansüstü program başvuruları 31 Ağustos tarihinde sona eriyor.

İTİCÜ'de bu yıl toplamda 21 yüksek lisans, 8 doktora programında eğitim imkânı sunulacak. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, İşletme, Uluslararası İşletme, Uluslararası Ticaret, Uygulamalı Psikoloji, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği, Muhasebe ve Denetim, Uluslararası Bankacılık ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Medya ve İletişim Sistemleri, Halkla İlişkiler dallarında, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Fizik, İstatistik, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Mücevherat Mühendisliği yüksek lisans programlarında eğitim yapılacak.

Geçen yıla göre yüksek lisans ve doktora programlarını arttıran İTİCÜ'de, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Matematik programından sonra bu yıl ilk kez Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mücevherat Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği doktora eğitim programı açıldı.

Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise Finansal Ekonomi doktora programı açıldı. Adaylar, ayrıca ilk kez İngilizce işletme yüksek lisans programına da başvuru yapabilecek. Lisansüstü başvuruları yarın (31 Ağustos) mesai bitimine kadar üniversitenin Eminönü kampüsünde yapılabilecek. Mülakatlar ise 4 - 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Programların hafta içi 18.30-21.30 saatleri arasında uygulanması planlanıyor. Öte yandan, başvuru yapan adaylara, üniversitenin burs yönergesi ve anlaşmalı olduğu kurumlar çerçevesinde farklı oranlarda burs imkânları da sağlanacak.

BİZE ULAŞIN