En büyük İlahiyat Fakültesi Çanakkale'de olacak

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.arasında İmzalanan protokol ile Türkiye'nin en büyük İlahiyat Fakültesi, Çanakkale'ye yapılacak kampüsle yükselecek.

Türkiye'nin en büyük İlahiyat Fakültesi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'n de kuruluyor. İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş, Kolin İnşaat ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle startı verilen projede ilk kazma 10 gün içerisinde vurulacak.

Çanakkale şehir merkezinde bulunan 18 Mart Üniversitesi'nde yer alacak ve toplam 29 bin metrekare inşaat alanına sahip İlahiyat Fakültesi Kampüsü'n de cami, dekanlık, derslikler, konferans salonu, hazırlık bölümü ve kütüphane yer alacak. Kampüste 6 bin metrekare kapalı alanda hazırlık bölümü ve kütüphaneden bağımsız olarak tasarlanan 2 bin kişilik 2 bin 900 metrekare konferans salonu, 6 bin metrekare dekanlık binası ve 9 bin metrekare eğitim bloğu yer alıyor.

Fakülte için tüm projelerin hazırlandığını belirten Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin,kampus zemin sondajları ve geoteknik etütlerinin yapılarak Çanakkale Belediyesi'ne ruhsat başvurusunda bulunulduğunu, belediye tarafından inşaat ruhsatı verilmesiyle birlikte çalışmalara 10 gün içerisinde başlanacağını belirtti.

Mesleki eğitime destek artıyor

İÇDAŞ'ın Çanakkale'de eğitime verdiği destek; İÇDAŞ Biga Endüstri Meslek Lisesi'nde yapmış olduğu uygulama atölyesinin ardından tam donanımlı yeni bir eğitim binası kazandırma kararıyla devam ediyor. Aynı gün İÇDAŞ ve Çanakkale il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan başka bir protokolle Biga Endüstri Meslek Lisesi'ne 18- 22 derslik yeni bir ek bina yapılması da kararlaştırıldı.

Eğitimden, spora birçok alanda sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ve uygulamalarla adından sürekli söz ettiren İÇDAŞ, eşzamanlı olarak başlayacağı 2 büyük yatırımla Çanakkale'de eğitim sektörünün gelişimine örnek bir katkı daha vermiş olacak.

BİZE ULAŞIN