Milli Eğitim Bakanı'ndan dershane açıklaması

Bir TV'ye konuşan Bakan Dinçer, kesinlikle dershaneye karşı olmadıklarını fakat dershanelere olan ihtiyacın karşılandığında zaten kapatılacağını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dershanelerin kapatılacağı sinyalini vermesinin ardından son günlerin en tartışılan konusu "Dershaneler ne zaman kapatılacak?" oldu. Sosyal medyaya çok konuşulan konular listesine giren #dersanemolmasaydı başlığı altında başlatılan dershanelere destek kampanyası birçok sanatçı, yazar, gazeteci, siyasetçiyi içine çekti. Ülke TV sanal âlemdeki bu tartışmayı İstanbul Sultangazi'deki bir okulun açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e sordu. Dinçer ilk başta tartışmaya girmek istemese de daha sonra "Dershanelerin kapatılması meselesine bakarken, olaya sadece bir kurumun kapanması ya da açılması gibi bakılıyor." açıklamasını yaptı ve şöyle devam etti: "Bu çok eksik bir bakış açısıdır. Ve bizden de genellikle buna dair bir soru sorulduğunda 'evet kapanacak veya hayır kapanmayacak' türünden bir cevap beklendiğini hissediyorum."

DERSHANEYE KARŞI OLUŞUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Bakan Dinçer, ısrarlı sorulara üzerine kimseyi mağdur etmeyecek bir formülün üzerinde çalıştıklarını söyledi. Türkiye'de ortaöğretimde okutulan ders sayısının fazla olduğunu belirten Ömer Dinçer SBS ve YGS sınavı ile öğrencilerin sürekli bir imtihanla karşı karşıya kaldığını ve bunlara dair çözümün üretilmesi için çalıştıklarını ifade etti. "Bunların hepsine dair bir çözüm üreteceğiz bir bütünlük içerisinde dershaneyi bir yere koyacağız." diyen Bakan kesinlikle dershaneye karşı olmadıklarını fakat dershanelere olan ihtiyacın karşılandığında zaten kapatılacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber7

BİZE ULAŞIN