Özel Küçük Prens Lisesi açılıyor

Saint-Joseph Lisesi’nin 143 yıllık geleneği, deneyimi ve bilgi birikimi ışığında kurulan SAJEV Özel Küçük Prens Eğitim Kurumları 2013-2014 eğitim öğretim yılında yeni açacağı Özel Küçük Prens Lisesi ile gücüne güç katıyor.

Pazartesi 27.05.2013 00:00
ABONE OL

Sancaktepe'de 30 dönüm alana yayılan yeşillikler içindeki modern kampüsünde, anaokulundan üniversiteye kesintisiz Fransızca eğitimiyle medeni dünyanın bilgi ve kültürü ile donanmış akılcı, katılımcı, dinamik ve Atatürkçü genç bireyler yetişecek.

Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV) Özel Küçük Prens Okulları 1998 yılından beri anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak sürdürdüğü eğitim-öğretim faaliyetlerine bu yıl açılacak Özel Küçük Prens Lisesi ile yeni bir halka eklemenin gururunu yaşıyor.

143 yıllık geleneği ile köklü Saint Joseph Lisesine kardeş lise olacak SAJEV Özel Küçük Prens Lisesinin hedefi, çağdaş eğitim anlayışı ve güçlü kadrosuyla, medeni dünyanın bilgi ve kültürü ile donanmış bireyler yetiştirmek.

Özel Küçük Prens Lisesi, 30 dönüm alana yayılan Sancaktepe Kampüsü'nde yeşillikler içindeki modern okul ortamında tam donanımlı sınıfları, modern laboratuvarları, sanat ve spor alanları ile 2013 -2014 eğitim ve öğretim yılında SBS "Sınav Puanı" ile öğrenci kabulüne başlıyor.

Öğrencilerine ulusal ve uluslararası projeler ile zenginleştirilmiş öğrenim programları sunacak olan Özel Küçük Prens Lisesi'nin hazırlık ve 9.sınıflarına öğrenci kabulü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak kayıt takvimi ve ön kayıt esaslarına göre gerçekleştirilecek.

Özel Küçük Prens Okulları'nda Fransızcanın yanı sıra ikinci yabancı dil olarak İngilizcenin öğretilmesine büyük önem verilmekte ve yabancı dil dersleri son teknoloji ile yapılandırılmış dil laboratuvarlarında işlenmektedir.

Günümüzde dünya dili olan İngilizcenin yanı sıra, SAJEV Özel Küçük Prens Eğitim Kurumları'nda verilen Fransızca eğitiminin önemi, ikinci bir yabancı dil öğrenmenin çok ötesinde, her alanda günümüz dünyasına damgasını vurmuş, Sanayi Devrimi'nin yaşandığı ve Rönesans'ın doğduğu, yüzyıllara dayanan köklü Avrupa kültürünü özümsemek ayrıcalığını da yaşamak olacaktır.

Çağdaş normlarla uyum içinde hazırlanmış ve alanlarında uzman Türk ve yabancı öğretmenlerin özenle uyguladığı örnek eğitim programlarıyla gerçekleştirilen üst düzey Fransızca, İngilizce ve Türkçe eğitimi ile Özel Küçük Prens Lisesi, öğrencilerine tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı üniversitelerde geniş yelpazede okuma seçenekleri sunacaktır

SAJEV Özel Küçük Prens Eğitim Kurumları her türlü kültürel, sportif, sanatsal ortam ve imkânlarla donatılmış üst düzey bir akademik eğitimin yanı sıra, Anadolu yakasında anaokulundan üniversiteye kadar kesintisiz, güçlü yabancı dil alt yapısıyla Fransızca eğitim veren kurum olarak bu yöndeki ihtiyacı da karşılayacaktır.