Çocuklar MBA eğitimi ile liderliği öğreniyor

Her geçen gün artan üniversite ve mezun sayısı nedeniyle kariyer planlamaları artık çok erken yaşlarda başlıyor.

Doğru meslek seçiminde başarıya ulaşmak için geliştirilen tekniklere sürekli yenileri ekleniyor. Eğitim kurumu "educakid" de yaşları 8 ile 14 arasında değişen çocuklara gelecekte hayatlarının işlerini bulmaları için alternatif eğitim sistemleri uyguluyor.

Çocuklara hayatlarındaki ilk MBA diplomasını verdiklerini belirten educakid Eğitim Programları Koordinatörü Akademisyen Serkan Girgin, " Çocuklarımıza yenilikçi ve girişimci bir bakış açısı katabilmek için MBA ve İnovasyon eğitimleri vermenin yanı sıra, Aikido ile Stratejik Düşünme ve Zihinsel Odaklanma - Meditasyon ile beraber uzak doğunun sevilen oyunu Go ile sabır ve rekabet ruhu kazandırmayı hedefliyoruz. Çocukların kendilerini tanımalarına ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz. Aslında zihinsel ve sosyal kapasitelerini arttırarak okuldan yaşama geçiş sürecinde bir köprü görevini üstleniyoruz" diyor.

"Bizce her çocuk öze. Ama sahip oldukları potansiyellerin açığa çıkarılması gerekiyor. Biz de tam olarak çocukların kendilerini tanımalarına yardımcı oluyoruz. Üstelik buna erken yaşta başladığımız için, çocuklar daha çok özgüven sahibi oluyor. Çocukların zihinsel ve sosyal kapasitelerini arttırarak okuldan yaşama geçiş sürecinde bir köprü görevini üstleniyoruz" şeklinde sözlerine devam eden Girgin, "Eğitimlerimizin ardından çocuklar; yenilikçi bir bakış açısı, girişimci ruh, stratejik düşünme yeteneği, geleceği planlayabilme ve inisiyatif kullanabilme becerileri kazanıyor" diyor.
BİZE ULAŞIN